Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
26/05/2023 - 15:55

Trwa darmowa akcja w Nowym Sączu. Można sterylizować kotki oraz kastrować koty wolno żyjące

W Nowym Sączu oprócz akcji bezpłatnego czipowania psów i kotów właścicielskich jest równolegle prowadzona akcja bezpłatnej sterylizacji kotek oraz kastracji kotów wolno żyjących. Ile takich kotów w mieście jest. Tego nie wie nikt.

Jedno jest pewne, że kotów wolno żyjących jest w Nowym Sączu naprawdę dużo. Ich populacja niestety nie jest kontrolowana. Większość kotek wolno żyjących nie jest sterylizowana. Podobnie jest z kotami, które nie są wykastrowane.

- Oprócz bezpłatnego czipowania dla psów i kotów właścicielskich w Nowym Sączu jest równolegle prowadzona druga akcja sterylizacji kotek oraz kastracji kotów wolno żyjących – mówi Joanna Otto, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Psów w Nowym Sączu. - Są to zabiegi darmowe. Koszty z nimi związane pokrywa miasto. Trzeba tylko dostarczyć takiego wolno żyjącego (bezpańskiego) kota czy kotkę do jednej z trzech lecznic i po zabiegu odebrać.

Sterylizacja wolno żyjących kotek i kastracja wolno żyjących kotów odbywa się w trzech lecznicach na terenie miasta. Są to:

  • Lecznica weterynaryjna Serwin w Nowym Sączu (ul. Dojazdowa 3)
  • Sana – Vet Centrum Zdrowia Zwierząt w Nowym Sączu (ul. Waryńskiego 57)
  • Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Marian Jankisz (ul. Nawojowska 257a).
  • Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ


Dziękujemy za przesłanie błędu