Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
13/10/2017 - 18:05

Traktuję Was jako partnerów - mówił prezydent do kibiców. Otwarcie siedziby sympatyków Sandecji!

Dzisiaj nastąpiło długo oczekiwane, oficjalne otwarcie nowosądeckiego lokalu dla projektu Kibice Razem. Na uroczystości zjawiło się sporo gości, z prezydentem Ryszardem Nowakiem na czele. Symboliczne przecięcie wstęgi zapoczątkowało działalność miejsca stworzonego specjalnie dla sympatyków klubu. Sandecja Nowy Sącz jest już 14 takim ośrodkiem w Polsce.

Prowadzącym to wydarzenie był popularny sądecki konferansjer i wieloletni spiker stadionu przy Kilińskiego - Franciszek Bartula, który po przywitaniu zebranych oraz wprowadzeniu w klimat uroczystości, przekazał głos przedstawicielowi kibiców.

Zobacz: Maciej Małkowski wreszcie zdrowy. Skrzydłowy wrócił do treningów

- Projekt, którego nowosądeckie biuro rozpoczęło właśnie działalność, zajmuje się na co dzień m.in. organizacją życia kibicowskiego i zmianą negatywnego wizerunku fana - chuligana, posiada 15 ośrodków w całej Polsce. Przedstawiciele sądeckiego ośrodka będą organizować liczne wydarzenia sportowe i okołosportowe, takie jak: konkurs wiedzy o Sandecji Nowy Sącz, turniej FIFA 18 dla kibiców, różne akcje charytatywne. W przeszłości w ramach inicjatywy zorganizowany został turniej "Sączersi Cup" - powiedział Mariusz Nowakowski, koordynator ośrodka Kibice Razem.

Z ramienia PZPN za projekt na skalę całego kraju odpowiedzialny jest doktor Dariusz Łapiński.

Zobacz: Wybrali najzdolniejsze dzieci i chcą, aby były następcami Lewandowskiego

- To już 14 ośrodek, jaki mam przyjemność otwierać w ramach naszego przedsięwzięcia. Pomysł przyjechał do nas z Niemiec, gdzie jest 50 takich oddziałów, co pokazuje zarówno tam, jak i u nas, że to bardzo ważny element w życiu lokalnej społeczności. Zaczęliśmy działać w kontekście przygotowań do EURO 2012. Wówczas startowaliśmy w czterech miastach, dziś powstaje właśnie numer 15 w Szczecinie. Bardzo cenne jest dla nas wsparcie Ministerstwa Sportu - powiedział krajowy koordynator Kibice Razem, który wraz z prezydentem przecinał symboliczną wstęgę.

- Jestem jedną z nielicznych osób, mających okazję oglądać ten lokal przed remontem. Kto był, to teraz widzi jak wiele zostało zrobione. Powiem szczerze, że nie rekomendowałem tego obiektu, bo nie widziałem specjalnych szans, aby za uzyskaną kwotę od ministerstwa to wyremontować. Wymagało to znacznie więcej, ale pomogło miasto, sponsorzy, kibice i udało się zrobić - podsumował Dariusz Łapiński, będący przedstawicielem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Miłych słów w stronę kibiców nie szczędził również Prezydent Miasta Nowego Sącza.

Zobacz: Legia ma Jozaka, a Poprad wziął Dwojaka

- Znając zaangażowanie sądeckich kibiców, jestem pewny dobrego prosperowania tego miejsca przez długi czas. Trudno było znaleźć lokal, ten jest niezależny i dzisiaj wygląda świetnie. Ważne, że miejsce to przeznaczone jest właśnie dla kibiców, sympatyków Sandecji i mam nadzieje coś więcej będzie się tutaj działo, niż po prostu oglądanie meczów. Czekam na kolejne przedsięwzięcia w ramach tego obiektu - powiedział w kierunku zgromadzonych Ryszard Nowak.

- Wokół naszego klubu sporo ostatnio się dzieje. Drużyna osiąga bardzo dobre wyniki, ogłoszony został przetarg na stadion i trzymam kciuki, abyśmy na długo zatrzymali się w ekstraklasie, aby nie był to epizod. To też zależy od kibiców, bo to Wy wspieracie zawodników i dajecie im dodatkowe siły. Natomiast każdy Wasz głos to dla mnie pomoc w podejmowaniu decyzji dotyczących klubu, między innymi w sprawach finansowych. Traktuję Was jako partnerów i niech tak będzie nadal. Uważam i zawsze tak myślałem, że bez kibiców, takich mocno zaangażowanych Sandecja nie byłaby sobą, a nasze mecze nie byłyby świętem. Wspólnie osiągajmy założone cele - podkreślił prezydent, zadeklarowany kibic Biało-Czarnych.

Gratulacje na ręce szczególnie zasłużonych dla sądeckiego Kibice Razem złożył Tomasz Michałowski.

Zobacz: Ściśle tajny sparing, jednak z pewną dozą jawności. Sandecja zremisowała przy Kilińskiego

- Bardzo się cieszę, że dwa lata starań i ciężkiej pracy, zostały zwieńczone w tak fantastyczny sposób. Zapewne nie udałoby się to na takim poziomie, gdyby nie aktywność trzech osób: Szymon Czyżkowski, Mariusz Nowakowski i Paulina Marcisz. Serdecznie im dziękuje i gratuluję - mówił zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji i Promocji.

Podczas uroczystości otwarcia pojawili się znamienici goście. Wśród nich m.in.: Prezydent Miasta Nowego Sącza - Ryszard Nowak, Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami Polskiego Związku Piłki Nożnej - dr Dariusz Łapiński, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu - Paweł Badura, Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji - Józef Kantor, Prezes Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja S.A. - Grzegorz Haslik, Dyrektor Klubu - Andrzej Danek, Dyrektor Sportowy - Arkadiusz Aleksander, Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji - Tomasz Michałowski i kapelan sądeckiego sportu - ks. Józef Wojnicki.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. MŚ

Kibice Razem w Nowym Sączu
Siedziba dla sympatyków Sandecji już oficjalnie otwarta.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe