Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
22/01/2018 - 12:30

Tradycyjne spotkanie opłatkowe na Starym Mieście. Mieszkańcy zadbali o frekwencję

Tradycyjnie, jak co roku mieszkańcy osiedla Stare Miasto spotkali się na uroczystości opłatkowej. Były noworoczne życzenia, kolędy i pastorałki, a także poczęstunek.

- Odkąd jestem przewodniczącym zarządu osiedla Stare Miasto zrobiliśmy już bodaj 17 takich spotkań z opłatkiem. Jak zwykle u nas jest coś dla ducha i dla ciała. Gościliśmy przedstawicieli parafii, władz miasta i jednostek, z którymi kontakt mają nasi mieszkańcy - powiedział nam Przemysław Gawłowski.

Wśród zaproszonych gości byli przewodniczący Rady Miasta Janusz Kwiatkowski, radna Bożena Jawor, dyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy Leszek Langer oraz Komendant Straży Miejskiej Dariusz Górski. Przybyli również przedstawiciele parafii, których na Starym Mieście jest cztery. Proboszcz parafii św. Małgorzaty ksiądz Jerzy Jurkiewicz, ojciec Józef Polak z parafii Ducha Świętego oraz ksiądz Dariusz Sławomir Chwastek z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Przemienienia Pańskiego.

- Zwyczajowo pan prezydent odwiedza nas, ale tym razem niestety nie mógł się pojawić. Miał zastąpić go wiceprezydent Jerzy Gwiżdż, ale się rozchorował, a drugi zastępca Wojciech Piech miał wcześniej zaplanowane obowiązki. Stąd ja mieszkańcom składałem życzenia w imieniu władz miasta.

Z nowosądeckiego Rynku uczestników uroczystości przewieziono do kompleksu Platinum autobusem specjalnie oddelegowanym przez MPK. Również po kolacji podstawiono transport do centrum miasta. - Najważniejsi są w tym wszystkim mieszkańcy, to dla nich przecież robi się takie imprezy. W tym roku rozdaliśmy 200 zaproszeń, szacowałem pojawienie się około 150 osób, tyle miejsc przygotowaliśmy, ale musieliśmy dołożyć nakryć. Przyszło do nas prawie 170 mieszkańców - podsumował przewodniczący zarządu osiedla.

Do kolacji przygrywał zespół, w którym grał i śpiewał sądecki radny Krzysztof Żyłka. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy byli z nami, jak również tym pomagającym nam. Chciałbym wymienić tutaj Andrzeja Danka i Wiesława Leśniaka, oni bardzo się przyczynili do tej uroczystości - dodał Gawłowski. 

MŚ ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)