Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
24/04/2024 - 17:10

Tomasz Dyda i Aleksander Rybski obejmą mandat radnego

Siódmego maja w sali reprezentacyjnej ratusza ślubowanie złoży 23 radnych, którzy po niedawnych wyborach samorządowych weszli do nowej Rady Miasta Nowego Sącza. W tym gronie znajdzie się dwóch radnych – Aleksander Rybski, emerytowany dyrektor I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu i Tomasz Dyda. Te dwie osoby weszły do rady po rezygnacji z mandatów radnego przez prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz wiceprezydenta Artura Bochenka.

Przypomnijmy, że obecny prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel ubiegał się o reelekcję na ten urząd i jednocześnie ubiegał się również o mandat radnego. O mandat radnego ubiegał się także Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza.

- Z chwilą wygrania wyborów na prezydenta Nowego Sącza przez Ludomira Handzla, jego mandat radnego, który również uzyskał, z mocy prawa ulega wygaszeniu – mówi Maria Zięba, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu. - Prezydent Handzel nie musiał składać pisma o rezygnacji z mandatu radnego. Natomiast wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek już musiał złożyć pisemną rezygnację z mandatu radnego. I to uczynił.

Komisarz wyborczy wydał postanowienie o objęciu mandatu radnego przez Tomasza Dydę i Aleksandra Rybskiego

Za prezydenta Ludomira Handzla mandat radnego obejmuje Tomasz Dyda, natomiast za wiceprezydenta Artura Bochenka do Rady Miasta wejdzie Aleksander Rybski. Oni byli na liście po prezydencie Handzlu i wiceprezydencie Bochenku osobami, które zdobyły najwięcej głosów. Zarówno Aleksander Rybski jak i Tomasz Dyda złożyli stosowne oświadczenie, że obejmą mandat radnego ([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu