Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
19/08/2019 - 12:00

Tłumy opanowały dwa uzdrowiska. Gigantyczna kolejka na Górę Parkową!

Tłumy na ulicach, w kawiarniach, restauracjach na Deptaku, niekończąca się kolejka do kolejki na Górę Parkową i korki na ulicach Krynicy. Turyści dopisali też w Muszynie, tłoczno było na muszyńskim basenie, w Ogrodach Sensorycznych, Biblijnych i na całym Zapopradziu. Tak można podsumować ostatni, długi weekend. (15-18 sierpnia).

Takich tłumów do kolejki na Górę Parkową w Krynicy-Zdroju dawno nie było. Wagoniki kursowały co kilka minut, a i tak chcący wjechać czy zjechać musieli odstać kilka godzin.

Podobnie było na krynickim Deptaku, w kawiarniach, restauracjach czy chodnikach. Korki na głównych dwóch ulicach uzdrowiska: Piłsudskiego i Kraszewskiego sięgały od ronda przy szpitalu, aż po Park Słotwiński. Pojazdy poruszały się wolniej, niż piesi.

Najazd turystów zbiegł się w Krynicy niewątpliwie nie tylko z długim weekendem, ale również z odbywającym się w tych dniach 53. Festiwalem im. Jana Kiepury, jak i widowiskiem Uśmiechnij się z Kiepurą, tak lubianym przez wszystkich. W tym roku odbyło się ono na scenie plenerowej na Górze Parkowej.

Podobne oblężenie turystów w ostatnich dniach odnotowała sąsiednia Muszyna. Tłoczno było przy Dworku Starostów, w Ogrodach Biblijnych, Ogrodach Baśni i Legend, Sensorycznych czy na basenie.

Sucha Góra to niewątpliwie ulubione miejsce mieszkańców, turystów i kuracjuszy. Można tutaj odpocząć na obrotowych leżakach, poćwiczyć, zjeść loda w nowej kawiarni, posłuchać muzyki, a przede wszystkim podziwiać panoramę Muszyny.

(MK) fot. aut.

Tłumy w uzdrowiskach. Kolejka na Górę Parkową!
Tłumy na ulicach, w kawiarniach, restauracjach na krynickim Deptaku, kolejka do kolejki na Górę Parkową i korki na ulicach. Turyści również dopisali w Muszynie w długi weekend (15-18 sierpnia).


Dziękujemy za przesłanie błędu