Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
20/11/2018 - 11:30

Teren przygotowany. Ale budowa schroniska dla zwierząt jeszcze nie ruszy

Czy w tym roku uda się, jak zapowiadano, oddać do użytku schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu? Rośnie znak zapytania, bo od pozwolenia na budowę schroniska odwołała się jedna osoba.

Co to oznacza? A chociażby to, że realizacja inwestycji może się wydłużyć w czasie. Przypomnijmy, że do przetargu na budowę schroniska dla zwierząt stanął tylko jeden oferent - konsorcjum firm ze Świniarska i z Gródka nad Dunajcem. Konsorcjum wygrało przetarg.

Miejska działka, na której ma stanąć schronisko, została ogrodzona. Co się tam teraz dzieje? Teren pod budowę, jak powiedział naszemu portalowi jeden z właścicieli firm, które utworzyły konsorcjum, jest przygotowany.

Jak dowiedział się portal Sądeczanin.info od decyzji pozwolenia na budowę schroniska odwołała się jedna osoba.

- Obecnie trwa procedura związana z rozpatrzeniem odwołania przez wojewodę małopolskiego – mówi Monika Zagórowska, z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Schronisko dla bezdomnych zwierząt znalazło lokalizację w dzielnicy Tłoki. Obiekt zostanie wybudowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Lokalizacja schroniska, według władz miasta, jest bardzo dobra. Jest to teren na uboczu, z dala od domów, nieopodal Dunajca. Jest tam sporo niezabudowanego terenu, gdzie wolontariusze będą mogli wyprowadzać czworonogi na spacer.

Na Tłokach ma być wybudowany parterowy, funkcjonalny budynek, w którym znajdą się m.in. pomieszczenia: dla weterynarza, do przygotowywania posiłków dla zwierząt, gospodarcze, gabinet zabiegowy no i oczywiście zadaszone boksy dla zwierząt.

Schronienie i specjalistyczną opiekę weterynaryjną znajdzie w nim 70 psów i 15 kotów. Te ostatnie zostaną ulokowane w wydzielonej części obiektu.

Do schroniska będą trafiać zwierzęta bezpańskie. Jeśli któreś z nich będzie potrzebowało pomocy medycznej to zostanie objęte leczeniem. Zwierzęta będą przygotowywane do adopcji. Sądeccy radni podczas lipcowej sesji dołożyli do założonej na budowę schroniska kwoty 1,3 mln złotych dodatkowe 110 tysięcy .

Budowa schroniska dla zwierząt pochłonie ponad 1,4 mln złotych (brutto). Według pierwotnych planów miało być ono oddane do użytku do końca tego roku. Czy tak się stanie?

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM., wizualizacja UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu