Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
26/04/2023 - 10:55

Tegoroczne „Pola Nadziei” i rekordowa zbiórka. Jaka kwota zasiliła Sądeckie Hospicjum?

To była rekordowa zbiórka wśród wszystkich dotychczasowych zbiórek, jakie były prowadzone w ramach akcji „Pola Nadziei”. Kwestowanie na rzecz Sądeckiego Hospicjum odbyło się w Nowym Sączu i regionie w ostatnią niedzielę. Tegoroczna zbiórka na rzecz tej placówki przyniosła prawie 150 tysięcy złotych.

Takiego zainteresowania akcją, nigdy do tej pory nie było. Mieszkańcy Nowego Sącza i regionu byli w tym roku niezwykle hojni. Specjalnie oznakowane, zaplombowane puszki wypełniały się pieniędzmi.

W niedzielnej kweście brało udział prawie dwustu wolontariuszy. Zebrane w tym roku środki zostaną przeznaczone na leki, środki opatrunkowe i higieniczne, niezbędne w Sądeckim Hospicjum oraz funkcjonującym przy tej placówce Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tegorocznej zbiórki – mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Sądeckiego Hospicjum. – Była ona rekordowa. W tę akcję włączyło się bardzo dużo osób. Zebraliśmy 149.695,70 zł. Sądeczanie zrobili nam wielką, bardzo miłą niespodziankę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, poczynając od organizatorów, wolontariuszy, współpracowników. Dziękujemy szkołom, darczyńcom kwiatów i wszystkim tym, którzy zaangażowali się i wsparli to dzieło.

W tym roku zbiórce sprzyjała też piękna, słoneczna pogoda.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu