Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
11/10/2021 - 13:10

Tę ulicę ciągle zalewa woda i błoto! Kiedy Nowy Sącz zrobi z tym porządek?

Ulica Falkowska w Nowym Sączu to jedna z tych arterii, której szczególnie dały się we znaki tegoroczne ulewy. A wszystko to z powodu braku właściwego odwodnienia i przez napływ wody od strony Kunowa w gminie Chełmiec. Jak miasto chce rozwiązać ten problem?

Tę ulicę ciągle zalewa woda i błoto! Kiedy Nowy Sącz zrobi z tym porządek?

O tym, co się działo podczas ulew na Falkowskiej pisaliśmy ostatnio w publikacji Nowy Sącz: na Falkowej masy wody spływały ze zboczy i zatapiały mieszkańców Teraz problem przypomniał w swojej interpelacji radny i zarazem szef zarządu osiedla Falkowa Artur Czernecki. – (…) zwracam się z prośbą o niezwłoczne podjęcie działań związanych z zabezpieczeniem właściwego odprowadzenia wód opadowych spływających z miejscowości Kunów w kierunku ulicy Falkowskiej. Po opadach deszczu spływająca woda opadowa każdorazowo zalewa posesje zlokalizowane przy ulicy Falkowskiej, zwłaszcza od numeru 96 do końca ulicy Falkowskiej – apeluje do władz miasta.

- Ostatnie tygodnie, wyjątkowo obfitujące w intensywne opady, spowodowały, że płynąca z góry woda przelewa się przez całą ulicę. Brak odpowiedniego odwodnienia drogi powoduje stale postępujące niszczenie jej nawierzchni, która stosunkowo niedawno poddana była gruntownej modernizacji. Niweczymy tym samym, znaczny nakład pracy i środków, jakie zostały na ten cel poniesione – alarmuje Czernecki, który uważa, że trzeba też rozmowy na ten temat podjąć z władzami Chełmca, bo przecież Kunów to jedno z sołectw właśnie tej gminy.

Co na to władze Nowego Sącza? – Miejski Zarząd Dróg podejmie działania w celu poprawy odwodnienia – deklaruje zastępca prezydenta Artur Bochenek.

A co z montażem progu zwalniającego na tej ulicy o co mieszkańcy apelowali jeszcze w sierpniu? Tu Bochenek zaznaczył, że w tym roku miasto takiego przedsięwzięcia nie planuje…([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu