Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
16/02/2020 - 11:20

Tak dzieje się w Nowym Sączu! Zamieniają brzegi rzek w poligon [ZDJĘCIA]

Po prostu brakuje słów. Nie dość, że quady i terenówki regularnie rozjeżdżają tereny między rzeką Dunajec, a wałem w Nowym Sączu, który chroni osiedle Wólki oraz dużą część miasta przed zalaniem, to, jak alarmuje nasz Czytelnik mamy kolejny „poligon” rozjeżdżany przez rajdowców. Ilustrują to nadesłane do naszej redakcji zdjęcia.

Gdzie mamy ten „poligon”? Rzeka Kamienica, powyżej kładki na Gorzkowie. Ten widoczek, uwieczniony przez naszego Czytelnika około godz. 15.30 w Walentynki, polecamy uwadze władzom Nowego Sącza, a przede wszystkim policjantom i strażnikom miejskim, którzy codziennie patrolują miasto.

Czytaj także: Nowy Sącz: międzywale jest rozjeżdżane w najlepsze [ZDJĘCIA]

Na jednym ze zdjęć można zobaczyć w oddali jadący środkiem Kamienicy samochód terenowy, na kolejnym - świeże ślady jazdy, chyba nie tylko po brzegu. Nasz Czytelnik – pan Tadeusz tak skomentował to, co widział: „poligon dla quadów i samochodów terenowych, bądź sposób na mycie samochodów przez tzw. off road-owców.

- To nie jest przypadek odosobniony – mówi nasz Czytelnik. – Tak dzieje się w kilku miejscach na Kamienicy. I to od dłuższego już czasu. Przy okazji kontroli trzeźwości rowerzystów na ścieżce rowerowej, może należałoby zwrócić uwagę i na ten problem.

Drugi „poligon”, o którym już niejednokrotnie pisaliśmy, dla quadów i „terenówek” znajduje się na terenach między rzeką Dunajec, a wałem w Nowym Sączu, który chroni osiedle Wólki oraz dużą część miasta Nowego Sącza przed zalaniem. Te tereny co roku są regularnie rozjeżdżane przez quady, duże samochody terenowe oraz osoby jeżdżące na motorze crossowym.

Jak wygląda międzywale wzdłuż, którego znajduje się między innymi bardzo uczęszczana ścieżka rowerowa, wystarczy się wybrać na spacer nad brzegiem Dunajca i zobaczyć.  Kto się tam zapuszcza, przeciera chyba oczy ze zdumienia. Krajobraz niczym z kosmosu. 

[email protected], Fot. Czytelnik.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)