Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
24/05/2019 - 09:00

Szukamy zdjęć i wspomnień. Jan Paweł II w Starym Sączu. To było 20 lat temu

Niebawem minie 20 lat od 16 czerwca 1999 roku, gdy papież Jan Paweł II odprawił słynną mszę w Starym Sączu. Było to wydarzenie, które niemal każdy z sądeczan pamięta, niezależnie ile sam miał wtedy lat – mamy własne wspomnienia lub słyszeliśmy o tym od najbliższych.

Papież zawitał do Starego Sącza 20 lat temu, dokładnie 16 czerwca 1999 roku. To była jego  87. podróż apostolska. W Polsce jako biskup Rzymu gościł wówczas po raz siódmy.
W Grodzie księżnej Kingi na błoniach przed ołtarzem zgromadziło się ponad pół miliona wiernych. Było to w historii naszego regionu jedno z większych, jeśli  nie największe, zgromadzenie takiej ilości ludzi w jednym miejscu i w tym samym czasie .

Czytaj też Jan Paweł II na niezwykłych starych fotografiach zachowanych przez sądeczan

W czerwcowym miesięczniku chcemy zamieścić obszerny materiał i prosimy Was o pomoc – o nadesłanie własnych wspomnień – jaki dla Was był ten dzień. Co z niego sami zapamiętaliście, co Wam opowiedziano, co się wtedy działo w życiu Waszym i Waszych bliskich? Wspomnienia, zdjęcia, wszystko to, co wiąże się z mszą Jana Pawła II prosimy przysyłać na adres [email protected]

red.fot.screen YouTube TVPDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)