Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
20/02/2023 - 17:05

Szukają w Dunajcu. Służby ratunkowe próbują wyciągnąć z rzeki zwłoki człowieka

Sądeckie służby ratunkowe odebrały niepokojące zgłoszenie. Ktoś zauważył unoszące się na rzece Poprad w Barcicach ciało człowieka. Na miejsce pojechały straże pożarne, policja i GOPR. Widać jednak ciało spłynęło dalej, bo służby mundurowe ustawione zostały daleko wzdłuż Dunajca.

Tuż przed godziną piętnastą, sądeckie służby ratunkowe odebrały niepokojące zgłoszenie. Ktoś zauważył unoszące się na rzece Poprad w Barcicach ciało człowieka. We wskazane przez osobę zgłaszającą miejsce natychmiast udały się liczne straże pożarne i policja. 


Zobacz też Zaginęła 15-letnia Ewa Gruchała. Nastolatka oddaliła się z ośrodka wychowawczego w Nowym Sączu  

Strażaków i policjantów można było spotkać w Barcicach, Popowicach i Starym Sączu, a także w Świniarsku, Nowym Sączu - Zabełczu i Kurowie. Czytelnicy informowali nas, że funkcjonariusze stali na moście nad Popradem w Starym Sączu i bacznie obserwowali nurt rzeki. 

Z informacji, które przekazał nam jeden ze strażaków biorących udział w akcji ratunkowej wynika, że służbom ratunkowym udało się zlokalizować ciało nieszczęśnika. W tej chwili zwłoki płyną rzeką Dunajec. Strażacy chcieli je przechwycić na wysokości elektrowni w Świniarsku, ale nurt był tak silny, że nie udało się. Potem służby ratunkowe przeniosły się do Kurowa i tam podjęli kolejną nieudaną próbę wyłowienia zwłok.

Jak udało nam się dowiedzieć, służby ratunkowe zakończyły dziś poszukiwania. Niestety, nie udało im się wyłowić ciała nieszczęśnika. Prawdopodobnie poszukiwania zostaną wznowione jutro. ([email protected] Fot. Czytelnik,TK)

Ktoś widział unoszące się na rzece ciało człowieka. Trwa akcja ratunkowa
Sądeckie służby ratunkowe odebrały niepokojące zgłoszenie. Ktoś zauważył, jak na rzece Poprad w Barcicach unosi się ciało człowieka. W tej chwili na miejscu są liczne straże pożarne i policja.


Dziękujemy za przesłanie błędu