Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
29/11/2022 - 20:30

Szkoła Podstawowa nr 17 w Nowym Sączu ma już 120 lat! To było wielkie święto [ZDJĘCIA]

Takie rocznice nie zdarzają się często. Szkoła Podstawowa nr 17 im. Kurierów Sądeckich obchodziła we wtorek jubileusz 120-lecia swojego istnienia. Na uroczystość przybyło wielu gości, a uczniowie i nauczyciele przygotowali okazjonalny program artystyczny.

120-lecie Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu

Początek tygodnia jest dla Szkoły Podstawowej nr 17 im. Kurierów Sądeckich czasem świętowania jubileuszu 120-lecia. Wszystko rozpoczęło się w poniedziałek od mszy św. w kaplicy parafialnej pw. św. Jana Chrzciciela. Po niej nastąpiło złożenie kwiatów na grobach byłych dyrektorów.

Uroczystość miała swój ciąg dalszy we wtorek. O godzinie 16 na sali gimnastycznej szkoły rozpoczęła się część oficjalna. Przybyło na nią wielu gości specjalnych. Pojawili się m.in. Magdalena Majka – wiceprezydent Nowego Sącza, Maciej Rogóż - radny i przewodniczący zarządu osiedla Poręba Mała, Adam Skwarło – dyrektor delegatury sądeckiej kuratorium oświaty, ks. Janusz Michalik – proboszcz parafii w Porębie Małej, dyrektorzy okolicznych szkół, osoby zasłużone i przyjaciele szkoły w Porębie oraz znany wokalista – Mateusz Ziólko.

- Nie ma dla gospodarza większej satysfakcji niż widzieć dom wypełniony zacnymi i przyjaznymi gośćmi. To niezwykła radość móc powitać państwa na uroczystości z okazji 120-lecia istnienia szkoły – mówiła dyrektor Renata Czop.

- Mamy dziś okazję do wspominania tego, co było, pochylenia się nad teraźniejszością i snucia wizji przyszłości. Każdy jubileusz łączy tradycję z nowoczesnością, a doświadczenie z młodością. Długa jest lista tych, którzy na trwałe zaznaczyli swoją obecność w historii naszej szkoły. Tych, którzy ją tworzyli rozwijali i wspierali. Wielu nie ma już dziś wśród nas, ale pozostawili po sobie ślad swojego istnienia – dodawała.

Zgromadzeni obejrzeli przygotowany przez uczniów i nauczycieli program artystyczny, wysłuchali wierszy i piosenek. Przyjaciele szkoły otrzymali również specjalne upominki. Ten dzień zapisał się w niezwykle bogatej szkoły! ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)

Święto Szkoły Podstawowej nr 17
Szkoła Podstawowa nr 17 im. Kurierów Sądeckich obchodziła we wtorek jubileusz 120-lecia swojego istnienia. Na uroczystość przybyło wielu gości, a uczniowie i nauczyciele przygotowali okazjonalny program artystyczny.


Dziękujemy za przesłanie błędu