Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
09/12/2017 - 19:50

Święty Mikołaj obdarował dzieci z osiedla Stare Miasto

Tradycyjnie dzieci z osiedla Stare Miasto odwiedził Święty Mikołaj. Spotkanie zorganizowano w sali gimnastycznej przy ulicy Grybowskiej, w dawnym budynku straży pożarnej.

- Odkąd jestem przewodniczącym, a to już chyba 17 lat, to Mikołaj co roku pamięta o naszych dzieciach z osiedla. Wbrew temu co można usłyszeć, że starówka umiera, to mieszka u nas sporo rodzin, rodzi się coraz więcej maluchów. Dzisiaj przygotowaliśmy aż 260 paczek, to chyba nasz miejski rekord - powiedział Przemysław Gawłowski.

Spotkanie z Mikołajem, to jedna z wielu osiedlowych tradycji. - Cieszę się bardzo, że spora grupa rodzin co roku przychodzi na takie spotkania. Co ciekawe, dzieci które kiedyś przychodziły po prezent, dzisiaj przyprowadza swoje pociechy. To bardzo przyjemne, już drugie pokolenie mieszkańców dorosło za mojej kadencji. Miło jest widzieć uśmiech na twarzach dzieci, warto dla niego się troszkę postarać i zorganizować dla nich akcje. W tym roku przyjęliśmy kryterium wiekowe od ukończonego 1 roku życia, do lat 12 włącznie - wyjaśnił przewodniczący zarządu osiedla.

- Tą imprezę Mikołajkową udało się w całości sfinansować ze środków zarządu osiedla. Na poprzednie mieliśmy sponsorów, stąd mogliśmy zaoszczędzić, aby sfinansować prezenty dla dzieci. Przeznaczyliśmy na to całą pulę, jaką ratusz przyznaje na działanie każdemu z osiedli, my tych pieniędzy nie ruszaliśmy przez cały rok - podsumował Gawłowski.

MŚ ([email protected])

Mikołajki na osiedlu Stare Miasto
Tradycyjna wizyta Świętego Mikolaja.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)