Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
06/09/2023 - 09:00

Strażak - bohater walczy z ciężką chorobą. Podczas Festiwalu Biegowego będzie prowadzona zbiórka pieniędzy

Zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Bogdan Gumulak walczy z ciężką chorobą nowotworową. Niestety, wszystkie możliwości leczenia w Polsce zostały już wyczerpane. Jedyną nadzieję daje leczenie w klinice w Szwajcarii, które jest bardzo kosztowne. Podczas trzydniowego (8-10 września) Festiwalu Biegowego oraz Festiwalu Lachów i Górali, na terenie miasteczka biegowego w Piwnicznej, strażacy będą prowadzić zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na leczenie st. bryg. Bogdana Gumulaka.

St. bryg. Bogdan Gumulak jest jednym z twórców i byłych dowódców pierwszej w Polsce Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Brał udział w większości międzynarodowych operacji ratowniczych realizowanych przez PSP na całym świecie. Jest żywym symbolem najwyższych wartości, jakim wierni są polscy strażacy. Do tej pory to on przez całe swoje życie śpieszył z pomocą potrzebującym. To on ratował ludzkie życie. Teraz przyszedł czas, aby cały świat zaczął ratować jego życie.

St. bryg. Bogdan Gumulak w 2019 roku zachorował na złośliwego raka - nowotwór jasnokomórkowy nerki. Przeszedł skomplikowane i wyniszczające dla organizmu leczenie chirurgiczne i farmakologiczne. Mimo heroicznej walki choroba nie odpuściła i pojawiły się przerzuty. Obecnie jest leczony w najbardziej zaawansowanym - z dostępnych w Polsce – programie lekowym leczenia raka nerki.

Niestety to już ostatnia z możliwości leczenia w Polsce. Nasz system ochrony zdrowia nie jest w stanie zaoferować niczego więcej, dlatego jego bliscy podjęli intensywne starania o rozpoczęcie leczenia w klinice w Szwajcarii, która jest najnowocześniejszym na świecie ośrodkiem dla chorych na nowotwory nerki.

- Wstępne konsultacje podjęte z  kliniką Hirslanden w Zurychu wlały w nasze serca nadzieję na możliwość kontynuacji leczenia. Koszty pierwszego etapu leczenia w Szwajcarii - wykonania biopsji, kompleksowych badań genetycznych i wyboru zindywidualizowanego leczenia zostały określone na poziomie około 200 tysięcy złotych – wyjaśniają jego bliscy.

Pozwolą one na dobór ściśle spersonalizowanej metody terapii, możliwej do kontynuowania w Polsce, we współprac z ośrodkiem w Zurychu i w oparciu o potencjał naukowy i kliniczny. Takie ukierunkowane metody leczenia mogą przynieść pozytywne rezultaty w najbardziej skomplikowanych przypadkach, tak jak u Bogdana  - dodają. 

Jak sami widzicie, koszty leczenia są dość duże, ale wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się uzbierać potrzebną kwotę na leczenie st. bryg. Bogdana Gumulaka. Każdy może pomóc. Wystarczy wpłacić dowolną sumę pieniędzy na konto fundacji Pomagam.pl. Liczy się każdy grosz. Pamiętajcie, dobro wraca! ([email protected] Fot. Pomagam.pl)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu