Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
24/03/2023 - 16:30

Strażacy z Korzennej zapraszają na akcję krwiodawstwa. Do tej pory zebrali już ponad 600 litrów krwi

Krew to bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować. Może powstać jedynie w ludzkim organizmie, dlatego oddając ją, ratujesz komuś życie. Strażacy z Korzennej doskonale o tym wiedzą, dlatego już od jedenastu lat organizują w swojej remizie akcję krwiodawstwa, której patronuje były wikariusz tamtejszej parafii śp. ks. Artur Babik. Do tej pory udało im się zebrać ponad 600 litrów krwi.


"Bo miłość to nie są słowa - podziel się miłością." Właśnie pod takim hasłem strażacy z Korzennej organizują kolejną akcję krwiodawstwa. Patronuje jej śp. ks. Artur Babik, który przez wiele lat posługiwał jako wikariusz w tamtejszej parafii. Zawsze angażował się w krwiodawstwo i współpracował ze strażakami we wszelkich akcjach, które organizowali. Podczas mszy świętych w żartobliwy sposób zachęcał do oddawania krwi wszystkich mężczyzn. Mówił: "kto jest chłopem, powinien oddać krew!". Pół żartem pół serio, zawsze udawało mu się namówić wielu mieszkańców do włączenia się w akcję. Niestety, kapłan w młodym wieku przegrał walkę z chorobą nowotworową, ale wciąż jest żywy w pamięci mieszkańców i strażaków z Korzennej. 

Druhowie organizują akcję krwiodawstwa dwa razy do roku. Robią to już od piętnastu lat. Do tej pory udało im się zebrać w sumie ponad 600 litrów bezcennego daru jakim jest krew. To naprawdę wielki sukces! Wszystkie osoby, które chcą podzielić się swoją krwią z osobami potrzebującymi, będą miały doskonałą okazję. Wystarczy tylko w najbliższą niedzielę (26 marca) między godziną 9 a 14, przyjść do remizy OSP Korzenna. 

Samo oddanie krwi nie wiąże się z ryzykiem, a zdrowy organizm szybko się regeneruje. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! ([email protected] Fot. OSP Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu