Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 sierpnia. Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii
10/01/2018 - 15:10

Staszku trzymaj się! Ofensywa obrońców senatora Koguta

-Zróbmy wszystko, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, jakim wspaniałym człowiekiem jest Senator Stanisław Kogut! - apelują na Facebooku twórcy specjalnej grupy wsparcia dla sądeckiego polityka, któremu prokuratura chce postawić zarzuty korupcyjne. Grupa liczy już ponad tysiąc osób. Profil zapełnia się pochwałami dla senatora i zapewnieniami o modlitwie w jego intencji.

Otwarta grupa na Facebooku "Wspieramy Senatora Stanisława Koguta" to inicjatywa Roberta Szczepanka z Rzeszowa z kancelarii  prawniczej Causa Finita, która  specjalizuje się w obsłudze prawnej deweloperów nieruchomości komercyjnych oraz sieci handlowych.

Czytaj też Czym zajmuje się fundacja ze Stróż senatora Koguta? Zatrudnia ponad 200 osób.

- Będziemy tutaj analizować, o co konkretnie prokuratura oskarża Senatora (niestety, niczego mu na razie oficjalnie nie przedstawiono), przeanalizujemy naturę tych zarzutów oraz wyrazimy poparcie dla tego wspaniałego człowieka - zapowiada  Szczepanek i apeluje do internautów, żeby pisali pozytywnych doświadczeniach w swoich kontaktach z politykiem.

Grupa liczy już ponad tysiąc osób. Profil zapełnia się pochwałami dla senatora i zapewnieniami  o modlitwie w jego intencji.

Czytaj też Prokuratorzy nadal nie przesłuchali Koguta. Sam o to prosi

Jest Pan człowiekiem, który ofiaruje nam tak wiele serca. Gdy doświadczamy różnych przeciwności losu, Pan staje się naszą jedyną "deską ratunku ". Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągnąć pomocną dłoń. Nigdy Pan nie przeszedł obok kogoś, kto potrzebował pomocy" - napisała jedna z internautek.

Słowa poparcia o płyną też od  polityków PiS z Senatu. 

Senator Stanisław Kogut zawsze bezinteresownie pomagał tym, którzy się do niego zwracali o pomoc w różnych sprawach na przestrzeni wielu ostatnich lat. Pozostaje pytanie, komu tak bardzo zależało na tym, aby zniszczyć dorobek ciężkiej pracy Senatora?- pyta jeden z internautów.

To co się dzieje wokół niego to haniebna, prostacka walka polityczna, której przecież większość może powiedzieć NIE!" - twierdzi inny.

Przypomnijmy, że grudniu CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym między innymi syna senatora Stanisława Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Prezesem fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również senatorowi, który miał wziąć  1,2 mln łapówki.

Zobacz: Syn senatora PiS Stanisława Koguta zatrzymany przez CBA w sprawie korupcji przy inwestycjach w Krakowie

Kogut twierdzi, że jest niewinny. Sam zrzekł się immunitetu i sam zgłosił się do prokuratury. Do przesłuchania jednak nie doszło, bo jak wyjaśnił sam polityk, z Senatu nie dotarły dokumenty, które potwierdzałyby zrzeczenie się przez niego immunitetu.

 [email protected] fot. Facebook

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"