Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
13/06/2023 - 15:55

Stary Sącz/Przysietnica obchodzi swoje 750 urodziny. Zobacz program uroczystości

Za nami jubileuszowy Rajd Nordic Walking i sadzenie 750 urodzinowych drzew a już niebawem główne obchody jubileuszu 750-lecia Przysietnicy w gminie Stary Sącz. Zobacz program uroczystości.

Zobacz też: Tego jeszcze nie było. Sołtys sam kosi pobocza przy krajówce.

Jak informowała już w lutym sołtys Przysietnicy Bożena Ogorzały datę głównych obchodów 750 urodzin sołectwa ustalono na 24 i 25 czerwca. – 23 czerwca kończy się rok szkolny, ale dzieci i młodzież będą jeszcze na miejscu a na ich udziale mocno nam zależy. Ważne jest też dla nas wszystkich to, że 24 czerwca przypadają imieniny naszego księdza prałata Jana Wąchały, który przez lata zrobił bardzo wiele dla naszej społeczności i chcielibyśmy go za to odpowiednio uhonorować. 25 czerwca, w drugi dzień uroczystości planujemy już luźniejszy program: festyn, zabawę przy muzyce, występy naszych zespołów i naszej młodzieży.

A dziś możemy już Wam podać szczegółowy program tej wyjątkowej imprezy.

- W ramach uroczystości odbędzie się msza święta koncelebrowana przez Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Po mszy, w naszej pięknej bibliotece odsłonimy tablicę pamiątkową jubileuszu 750-lecia Przysietnicy i otworzymy wystawę starych fotografii mieszkańców Przysietnicy – przedstawia program członek komitetu organizacyjnego, przysietniczanin z urodzenia, zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Stary Sącz: postawią w mieście aż 7 "fotoradarów". Zobacz gdzie

- Potem odbędzie się Gala Jubileuszowa a podczas niej koncert Orkiestry Dętej imieniem Tadeusza Moryto z Łącka, spektakl widowisko artystyczny Przysietnickie Sobótki. Natomiast w drugim dniu zapraszamy na festyn rodzinny, podczas którego wystąpią takie zespoły jak Starosądeczanie, Mszalniczanie, Bystro Kicora a wieczorem  gość specjalny Mateusz Mijal z zespołem – informuje Gizicki.

- Zachęcamy też wszystkich mieszkańców Przysietnicy do zakupu cegiełki jubileuszowej na wsparcie organizacji jubileuszu, bo komitet organizacyjny sam finansuje wszystkie wydarzenia. Cegiełkę o wartości 50 złotych można nabyć wpłacając tę kwotę na konto Stowarzyszenia Górali Popradzkich w Przysietnicy. Każdy kupujący cegiełkę otrzyma pakiet wydawnictwa jubileuszowego, który na pewno będzie dla każdego wyjątkową pamiątką - zachęca nasz rozmówca.

([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskim

Dziękujemy za przesłanie błędu