Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
14/01/2022 - 10:55

Stary Sącz rozbuduje swoje rowerowe eldorado. Zobacz, jaki jest plan

Stary Sącz od dawna stawia na aktywną turystykę i ściąga do siebie rowerzystów oferując im coraz większą sieć tras i coraz większą ofertę rekreacyjną z rowerami związaną. I już wiadomo, że w 2022 roku ten potencjał znacznie się powiększy za sprawą kolejnych inwestycji. Zobaczcie szczegóły.

Stary Sącz rozbuduje swoje rowerowe eldorado. Zobacz, jaki jest plan

700 000 zł ma kosztować budowa ścieżki rowerowej na Lipie w raz z parkingiem dla turystów. – To będzie trasa, która połączy osiedle Lipie z ulicą Nową (okolice nowego cmentarza – dop. red.) a dalej z miastem Stary Sącz. Będzie miała długość kilometra i stu metrów – wyjaśnia burmistrz Jacek Lelek.

Za 150 000 zł utworzony zostanie kolejny Punkt Obsługi Rowerzysty, tym razem w Gołkowicach przy trasie Velo Dunajec. – Chcemy tu zrobić miejsce, gdzie będzie można usiąść nad brzegiem rzeki, coś zjeść, zastanawiamy się też nad jakimś zadaszeniem i małym grillem, jeśli się zmieści, ale jednocześnie ma to być miejsce, które nie będzie ingerować w otoczenie i środowisko – zaznacza gospodarz gminy.

Zobacz też: Stary Sącz: trzecie sołectwo będzie miało nowe przedszkole. Miliony na oświatę

Dzięki kolejnym 300 000 zł samorząd rozbuduje przystań rowerową w Barcicach przy trasie Euro Velo 11. – Tu myślimy przede wszystkim o funkcjonalnym i atrakcyjnym placu zabaw i wzbogaceniu oferty rekreacyjnej, ale w taki sposób, by wszystko współgrało z miasteczkiem rowerowym, które ma być gotowe już w kwietniu – mówi Lelek.

- W przyszłym tygodniu podpisujemy też umowę na budowę pumptracku przy ulicy Podegrodzkiej a przecież to też inwestycja dedykowana rowerzystom.

– Od dawna inwestujemy w trasy i ścieżki rowerowe i to są kolejne elementy naszej rowerowej strategii, pozytywnie odbieranej przez mieszkańców i turystów – podsumowuje szef starosądeckiego samorządu.

– Mieszkańcy naszej gminy i Sądecczyzny chyba od lat żadnej atrakcji tak entuzjastycznie nie przyjęli jak ścieżek rowerowych. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze sporo do zrobienia, ale cały czas pracujemy, żeby ta infrastruktura była jak najbardziej kompletna, spójna i bezpieczna. Widać, ze mieszkańcy, bo przecież to w głównej mierze dla nich jest budowane, chętnie z tej infrastruktury korzystają. Ponad 10 km ścieżek w samym mieście, do tego starosądeckie część trasy Euro Velo 11 i Velo Dunajec, czy Miejska Góra to już pokaźny „rowerowy kapitał”. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu