Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
31/05/2019 - 14:10

Stary Sącz i Barcice Dolne: światło „przy zielonej drodze” dopiero w 2020 roku

Barcice Dolne cały czas się rozbudowują. Przybywa nowych domów, ale nie przydrożnego oświetlenia. Dziś na tapecie jest iluminacja przy tzw. „zielonej drodze”. Choć gmina ma już pozwolenie na budowę, to lampy staną tu dopiero w 2020 roku. Dlaczego?

Zobacz też: Stary Sącz: Trakt św. Kingi znów w przebudowie. Chodnik pójdzie dalej

Na budowę oświetlenia w gminie Stary Sącz zarezerwowano w budżecie na 2019 rok kwotę 600 tysięcy złotych. Gdy zapadała decyzja o wpisaniu tej pozycji do wydatków radna Małgorzata Tokarczyk uzyskała od burmistrza Starego Sącza informację, że są tu też środki dedykowane Barcicom Dolnym. Do dziś jednak nic w tej sprawie w terenie nie zrobiono.

Okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta. Potrzeby związane z rozbudową, budową oświetlenia w całej gminie są bardzo duże. 600 tysięcy to za mało, by je wszystkie zaspokoić. Gmina realizuje w tym roku te inwestycje, którym wygasa ważność pozwolenia na budowę.

Zobacz też: Barciczanie: puśćcie sobie tranzyt przez Wawel! Gorąco o DK 87

Ale mamy też dobre wieści. Na instalację lamp „przy zielonej drodze” gmina uzyskała od Starostwa Powiatowego w listopadzie 2017 roku, co oznacza, że bez żadnych przeszkód będzie można zrealizować to zadanie już w 2020 roku.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu