Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
30/09/2022 - 08:00

Stary Sącz: dwa nowe przedszkola niby gotowe, a ciągle puste. Co się dzieje?

Dwa nowe przedszkola na terenie gminy Stary Sącz, to w Moszczenicy Niżnej i Przysietnicy są już gotowe, ale ciągle świecą pustkami. Zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki tłumaczy dlaczego.

Na budowę obu placówek mieszkańcy czekali od bardzo dawna, nie dziwi zatem fakt, że to, że przedszkola nadal świecą pustkami, mieszkańców obu sołectw mocno irytuje. Co się dzieje?

- Oba przedszkola są już gotowe, mają już wszystkie odbiory techniczne i odbiór sanepidu. Teraz czekamy tylko na opinię Kuratorium Oświaty w Krakowie. Co kuratorium opiniuje? Kwalifikację kadry, która tu będzie pracować i ma na to trzy miesiące – mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Jak Stary Sącz będzie oszczędzał na rachunkach? Zgasną lampy przy drogach

- Wszystko jednak wskazuje na to, że te opinie będziemy mieli już w przyszłym tygodniu. Wtedy burmistrz będzie mógł wprowadzić oba przedszkola do rejestru placówek oświatowych na terenie naszej gminy i je w końcu otworzyć. Nabór będzie przeprowadzony równocześnie i potrwa bardzo krótko – zapewnia nasz rozmówca.

A my przypomnijmy, że przedszkole w Przysietnicy zaprojektowane jest dla 40 dzieci, a w Moszczenicy dla 50. ([email protected] Fot.: UM w SS)

Dziękujemy za przesłanie błędu