Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
11/10/2022 - 14:25

Stary Sącz dogadał się ze składami. Będą sprowadzały tani węgiel od rządu

Stary Sącz już w blokach startowych – niech tylko wejdą w życie odpowiednie przepisy, a gmina zacznie sprowadzać tani węgiel, który Polakom zagwarantował rząd.

Stary Sącz wchodzi w deal ze składami. Tak będzie sprowadzany tani węgiel od rządu

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: węgla od rządu nie będzie. Na przeszkodzie… względy kadrowe

Po zdystansowanych na tę chwilę wypowiedziach samorządowców choćby z Rytra czy Piwnicznej-Zdroju, w Starym Sączu czekało na nas zaskoczenie. To pierwsza gmina, która tak optymistycznie deklaruje, że w to wchodzi i że samorząd będzie sprowadzał dla mieszkańców węgiel, który w niższej cenie oferuje im rząd.

- Jak chcemy to zrobić? Będziemy wszystko organizować w oparciu o współpracę ze składami węgla działającymi na terenie naszej gminy w Gołkowicach i w Starym Sączu. Czekamy tylko aż wejdzie w życie odpowiednia ustawa - zgodnie z zapowiedziami ma to nastąpić dziś albo jutro - która nam taką współpracę umożliwi od strony formalnej - informuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Rytro na razie węgla od rządu kupić nie może. Co blokuje samorząd?

Zaskoczeni? My też i z miejsca pytamy: a co z kosztami transportu, co z kosztem zatrudnienia do tego ludzi? Kto za to zapłaci przedsiębiorcom? I tu jest miejsce na odrobinę dziegciu, bo na to wszystko będą musieli wyłożyć ze swoich kieszeni mieszkańcy. Najważniejsze jest jednak to, że i tak sprowadzony w ten sposób węgiel będzie tańszy od tego, który dostępny jest na wolnym rynku.

- Myślę, że ruszymy z tym wszystkim w ciągu dwóch, trzech tygodni – podsumowuje Gizicki. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu