Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
02/09/2017 - 09:00

Starosta Marek Pławiak puchnie z dumy? Inwestycja w powiecie inwestycję pogania

Stabilizacja i zabezpieczenie osuwisk w gminie Łącko, odbudowa drogi powiatowej Gołkowice Górne – Łazy Brzyńskie oraz trasy Krużlowa Niżna – ul. Węgierska w Grybowie... to tylko niektóre inwestycje powiatowego samorządu. Wedle zapewnień starosty Marka Pławiaka, wszystkie remonty idą zgodnie z planem.

Powiatowy budżet na inwestycje zasilą pieniądze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort przyznał już promesę na kwotę 225 tys. zł. Jak informuje  starosta nowosądecki Marek Pławiak, pieniądze zostaną przeznaczone na opracowanie dokumentacji budowlanej dotyczącej stabilizacji i zabezpieczenia osuwisk w gminie Łącko i w mieście Grybowie. Jednocześnie odbudowywane będą, znajdujące się na tym obszarze, drogi powiatowe Gołkowice Górne – Łazy Brzyńskie oraz Krużlowa Niżna – ul. Węgierska w Grybowie.

Czytaj też Starosta Pławiak zarzucił gospodarcze sieci nad Bałtykiem. Kogo złowił?

- Do dotacji, która wynosi 80 procent mamy zabezpieczone w naszym budżecie 88 tysięcy złotych - wyjaśnia starosta - W postępowaniu przetargowym wybrany został już wykonawca, który przystąpił do wykonywania dokumentacji.

Starosta zapewnił, że bez opóźnień kontynuowane są prace związane z rozbudową krynickiego szpitala.

 

- Wykonawca zakończył już montaż stolarki okiennej od strony południowej i rozpoczął prace przy elewacji zewnętrznej - informował starosta. - Obecnie realizowane są prace malarskie wewnątrz budynku. Co cieszy, w ostatnim czasie dyrektor szpitala podpisał umowę pożyczki z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska na przeszło 2,7 miliona złotych. Fundusz przekazał już placówce ponad milion złotych.
 

​ Czytaj też Amerykanie chcą inwestować w Nowym Sączu? Konsul przyjechał na przeszpiegi
 

 Zgodnie z harmonogramem realizowana jest też kolejna duża inwestycja związana z budową sali gimnastycznej oraz przebudową obiektu, do którego ma się przeprowadzić LO w Grybowie. Wykonawca kończy już konstrukcję dachu, zrobił też w 90 procentach instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Oddanie tej inwestycji zaplanowano na koniec pierwszego kwartału 2018 r.

 

Zakończyła się też budowa  nowego placu z kostki brukowej obok stadniny w Nawojowej, na co wydano  blisko 117 tys. zł. Kolejna sfinalizowana przez powiat inwestycja to  parking przy Zespole Szkół Powiatowych w Piwnicznej-Zdroju (blisko 39 tys. zł) oraz ocieplenie elewacji budynku Ogniska Pracy Pozaszkolnej Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie (56 tys. zł). 

opr.(ami) fot. A.M źródło: starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"