Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
12/02/2022 - 06:55

Stara Sandecja nie dla nowego ratusza. Dla biblioteki, teatru, palmiarni?

Znowu jest głośno w Nowym Sączu o Starej Sandecji, największej miejskiej działce w kontekście ewentualnej lokalizacji tam nowego ratusza. Miejsce, które zostało wybrane przez władze miasta, nieopodal budowanego stadionu przy ulicy Kilińskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Dlatego też wiceprezydent miasta Artur Bochenek zaproponował jako jedną z możliwych innych lokalizacji działkę przy ul. Gucwy.

Proponowane miejsce nie jest w centrum miasta, ale, można powiedzieć, na uboczu i ta lokalizacja jest różnie komentowana w mieście. Nie wszystkim się ona podoba.

- Jak pracownicy wyprowadzą się z tego starego ratusza do nowej siedziby to starówka już całkiem opustoszeje – martwi się pani Anna, która pracuje w jednym ze sklepów na starówce. – Już teraz jest tutaj pusto.

Czytaj także: Nie żyje Krzysztof Leśnik, znany sądecki i krynicki lekarz

Innym taka lokalizacja nieco na uboczu nie przeszkadza.

Radny Artur Czernecki, zaproponował po raz kolejny, by pomyśleć o budowie nowego ratusza na Starej Sandecji. Jest to największa miejska działka w centrum miasta, znajdująca się nieopodal Miejskiego Ośrodek Kultury, dworców PKS i PKP.

Działka ta jest wielką łąką z niewielką częścią, gdzie kiedyś zostały nasadzone krzewy. Od czasu do czasu na Starej Sandecji lokuje się cyrk, jest to też miejsce, gdzie chętnie spacerują właściciele ze swoimi czworonożnymi pupilami, które mogą się tam wybiegać.

Teraz, w ziemie funkcjonuje tam sztuczne lodowisko, a latem była strefa relaksu z leżakami, piaskiem i parasolami.

Czytaj także: Nadchodzi dzień sądu. Kibice Sandecji chcą większego stadionu. Co zrobią radni?

Według prezydenta Ludomira Handzla, Stara Sandecja nie jest dobrym miejscem na budowę siedziby nowego ratusza.

Czytaj dalej na następnej stronie - TUTAJ

Stara Sandecja nie dla nowego ratusza. Może dla biblioteki, teatru, palmiarni?
Znowu jest głośno w Nowym Sączu o Starej Sandecji, największej miejskiej działce w kontekście ewentualnej lokalizacji tam nowego ratusza. Miejsce, które zostało wybrane przez władze miasta, nieopodal budowanego stadionu przy ulicy Kilińskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Dlatego też wiceprezydent miasta Artur Bochenek zaproponował jako jedną z możliwych innych lokalizacji działkę przy ul. Gucwy.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu