Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
06/03/2017 - 13:35

Sprostowanie prokuratora: Nie udzielono mi lekcji historii

Od dra Tomasza Tabaszewskiego, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, otrzymaliśmy sprostowanie odnoszące się do artykułu pt. Z sądu do mediatora. Ostatnia wizyta Miernika w Sączu?"

Artykuł ukazał się w naszym portalu 4 lutego br. i była to relacja z rozprawy sądowej Zygmunta Miernika w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu, na której oskarżycielem był prok. Tomasz Tabaszewski.

Przeczytaj: Z sądu do mediatora...

Poniżej treść sprostowania.

**
(...) Ostatni akapit tekstu w/w materiału zaczynający się od słów "Podczas przerwy w rozprawie..." i kończący się słowami "...głowie prokuratora?" - zawiera nieprawdziwe informacje.

W szczególności nie jest prawdą, że udzielono mi lekcji historii, gdy stałem ze spuszczoną głową w czasie przerwy w rozprawie na korytarzu Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. W rzeczywistości w czasie przerwy w rozprawie wyszedłem do manifestantów i Zygmunta Miernika, z którym przez większą część przerwy prowadziłem rozmowę o aktualnym postępowaniu karnym w Sądzie, w tym o możliwościach związanych z mediacją.

Rozmawiałem również z innymi osobami z publiczności, których nazwisk nie znam, ale to był dialog, a nie tyrady jednej strony wysłuchiwane przez drugą stronę.

Zauważyłem, że te rozmowy (zwłaszcza z Zygmuntem Miernikiem) zostały nagrane kamerą, a ich zapis został udostępniony na portalu You.tube. Zatem można sprawdzić, o czym rozmawiałem z Zygmuntem Miernikiem w czasie przerwy w rozprawie.

W konsekwencji proszę o zamieszczenie sprostowania pod w/w tekstem w portalu sadeczanin. info...
(...)
Z poważaniem
Tomasz Tabaszewski
fot. archiwum SądeczaninaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)