Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
20/12/2019 - 17:20

Spółka mająca budować stadion, to wydatek 8 milionów rocznie. Są wątpliwości

Miasto ma zamiar powołać spółkę celową, która będzie odpowiadać za budowę stadionu miejskiego wraz z parkingami oraz nową siedzibą Urzędu Miasta. Podczas sesji Rady Miasta padły pytania o planowane finansowanie inwestycji i jej późniejsze utrzymanie.

Radna Teresa Cabała zapytała o to prezydenta Ludomira Handzla: - W zapisie prognozy zaznaczono, że w latach 2022-2036 wśród wydatków bieżących zapisano coroczną kwotę rekompensaty 8 milionów złotych związanych z dużym przedsięwzięciem, jakim jest budowa stadionu wraz z nową siedzibą Urzędu Miasta i parkingiem. Przez 15 lat daje to 120 milionów. Chciałabym, więc dopytać, na co konkretnie idą te pieniądze? - dociekała radna.

Zobacz: Radni nie byli jednogłośni przy zmianach w prognozie finansowej

- Jako mieszkańcy Nowego Sącza zasługujemy na nowoczesny stadion, który w pierwszym etapie ma mieć 4,5 tysiąca miejsc, co gwarantuje spełnienie wymogów piłkarskiej ekstraklasy - odpowiadał Ludomir Handzel.

- Później można rozbudowywać go dalej. Racjonalnym wydaje się również pomysł budowy tam parkingu, żeby służył w dni meczowe, czy podczas organizowanych na obiekcie wydarzeń kulturalnych. Wykorzystując ten teren chcemy również ulokować tam budynek Urzędu Miasta, który pomieściłby wszystkie wydziały i był naszą własnością. Zakończylibyśmy kosztowne wynajmy wielu lokalizacji - dodał prezydent.

Spółka mająca budować stadion to wydatek 8 milionów rocznie. Są wątpliwości

Dla radnej wyjaśnienia były niewystarczające. - Mnie interesuje konkretnie, na co przez 15 lat będzie przeznaczone 120 milionów złotych z budżetu. Wiemy z przekazów medialnych, że całość inwestycji wyceniana jest na 80 milionów, więc nasuwa się pytanie, co z tym pozostającymi 40 milionami? - dopytywała Cabała.

- Należy pamiętać, że koszt inwestycji, to jedna sprawa.  Druga, to jej utrzymanie. Mówimy tutaj o między innymi opłatach rachunków, sprzątaniu, ochronie i innych niezbędnych do funkcjonowania obiektu kosztach. Na ten cel potrzebne są środki finansowe - podsumował prezydent.

MŚ. Fot. Adrian MaraśDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)