Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
05/05/2020 - 06:15

Sondażowy zwrot akcji. Wyłonił się czarny koń prezydenckiego wyścigu?

Coraz bardziej zaskakujące i emocjonujące są wyniki sondaży na ostatniej prostej wyborów prezydenckich. Czy ten najnowszy, przeprowadzony na zlecenie „Super Expressu”, wyłania czarnego konia? Coraz lepszy wynik notuje Szymon Hołownia, który wyrósł na głównego przeciwnika Andrzeja Dudy.

W sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu"  nadal liderem wyścigu jest ubiegający się reelekcję Andrzej Duda, na którego chce zagłosować 40,57 proc. ankietowanych. Najnowsze notowania przynoszą jednak znaczące zmiany.

Czy właśnie wyłania się  czarny koń wyścigu do prezydenckiego pałacu? Na drugie miejsce awansował bezpartyjny Szymon Hołownia. W badaniu zyskał 20,34 proc. i wyprzedził Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na lidera PSL wskazało 14,39 proc. respondentów.

Spada poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, na którą swój głos chce oddać 10,49 proc. ankietowanych. Tuż za kandydatką Koalicji Obywatelskiej jest wystawiony przez Lewicę Robert Biedroń. Wskazało na niego 9,56 proc. respondentów. 4,65 ankietowanych zadeklarowało, że zagłosuje na Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji.

Zachęcamy do głosowania w sondzie Sadeczanin.info.

 [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)