Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
02/04/2019 - 17:00

Śmierć na przejściu dla pieszych

Wczoraj około godz. 21 u zbiegu ulic: Kozłeczyzna i Leśnej w Krościenku jadący od strony Szczawnicy volkswagen kierowany przez 24-letniego mieszkańca Ochotnicy Dolnej najechał na przechodnia. Wypadek zdarzył się w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Potrącony 62- latek zmarł.

Śmierć na przejściu dla pieszych

- Mężczyzna przechodził przez jezdnię wspólnie z kolegą, który zdążył opuścić przejście – relacjonuje Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji. - Kierujący samochodem młody człowiek z gminy Ochotnica Dolna był trzeźwy – dodaje. - Kierowca, w rozmowie z policjantami twierdził, że nie zauważył przechodzących przez jezdnię mężczyzn.  

- Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali funkcjonariusze  pod nadzorem prokuratora. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku. Kierujący stracił prawo jazdy i został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym,  zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat – podsumowuje rzecznik policji.

PG Foto KPP NTDziękujemy za przesłanie błędu