Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
26/02/2018 - 20:05

Słopnice: Masz jeszcze szansę zaprojektować centrum miejscowości i wygrać pieniądze!

Urząd Gminy Słopnice zorganizował nietypowy konkurs. Jego przedmiotem jest… zaprojektowanie centrum miejscowości! Termin składnia prac mija w środę, 28 lutego. Może spróbujesz własnych sił?

Przedmiotem konkursu jest wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przedstawiającej sposób zagospodarowania przestrzeni w centrum Słopnic bezpośrednio w sąsiedztwie potoku „Słopniczanka” pomiędzy budynkiem zabytkowego kościoła a budynkiem urzędu gminy, oznaczony w MPZP symbolem UTS. Koncepcja powinna określać teren i jego relacje z otoczeniem, jak i zasady kształtowania przestrzeni publicznej, uwzględniając zarys historyczny miejscowości.

Zobacz też: Zmiany w Państwowej Straży Pożarnej. Znamy nowego p.o. komendanta!

Konkurs w tego typu formie przeprowadzany jest w urzędzie po raz pierwszy. Jest o co walczyć, ponieważ na zwycięzców czekają pieniężne nagrody.

- Konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem potencjalnych uczestników. Do tej pory było sporo pytań, choć ostatecznie nie złożono jeszcze ani jednej pracy – informuje Józef Wikar Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej. Podkreśla też, że zadanie nie jest trudne, bo do zagospodarowania jest praktycznie pusta przestrzeń.

Zobacz też: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: zaginął 57-letni mieszkaniec Olszówki

Pula nagród w konkursie wynosi 6 tys. zł. Pierwsza nagroda to 3 tys. zł., druga 2 tys. zł., a trzecia 1 tys. zł. Nagrodzone koncepcje będą wykorzystane przy opracowaniu projektu budowlanego.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)