Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
19/03/2020 - 20:05

Siódma osoba zakażona koronawirusem w Małopolsce. Jest to młoda kobieta

Do siedmiu osób wzrosła, niestety, liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce. Z informacji podanych przez biuro prasowe wojewody małopolskiego na koronawirusa zachorowała młoda kobieta, która jest hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Przypomnijmy, że do tej lecznicy trafił ostatni - szósty pacjent (mężczyzna w sile wieku), u którego test na obecność tego wirusa dał wynik pozytywny. Leczony jest tam też mieszkaniec Tarnowa, który niedawno wrócił z wycieczki z Francji.

W szpitalu tym przebywa też młoda kobieta, u której przeprowadzony test laboratoryjny dał wynik pozytywny. Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy Radia Kraków jest to osoba związana z młodym mieszkańcem Tarnowa, który niedawno przebywał we Francji.

Ministerstwo Zdrowia w najświeższym raporcie o liczbie pacjentów zakażonych koronawirusem w Polsce informuje o 32 nowych przypadkach.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników.

Resort zdrowia podaje, że liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 355 osób, w tym pięć, które, niestety zmarły.

[email protected], fot. UWM., fb/Roman Ciepiela.Dziękujemy za przesłanie błędu