Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
29/08/2021 - 08:30

Sieć 5G dzieli sądeczan. Trwa bitwa na argumenty

Sieć 5G ma zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. Jedni i drudzy wysuwają argumenty w dyskusji o zasadności budowy tego typu masztów. Czego na temat całej sprawy dowiadujemy się z sondy „Sądeczanina”?

Nie milkna echa informacji o budowie masztu 5G na ulicy Podgórskiej. Nie zgadzają się na nią mieszkańcy w obawie o swoje zdrowie i spadek wartości nieruchomości. Ich protesty póki co nie przełożyły się jednak na zmianę decyzji.

Podzieleni w tej sprawie są sądeczanie. W całej dyskusji wybrzmiewa głos zarówno zwolenników, jak i przeciwników sieci 5G. Kpiny wywołał zwłaszcza argument, że nieruchomość w pobliżu masztu traci aż 80 proc. wartoiści.

- Tak, chciałbym mieć w pobliżu maszt 5G. Wiele miejsc w Nowym Sączu to czarne plamy w zasięgu. I to bardzo niedaleko centrum miasta – napisała w komentarzu pod naszym artykułem jedna z osób.

- Najśmieszniejsze jest to, że nie chcemy przekaźników 5G, ale internet już tak – dodaje kolejna. - Chętnie kupię działkę z masztem 5G, której wartość jest obniżona o 80 procent. Przynajmniej internet bez spadków będzie – twierdzi kolejny użytkownik.

W odpowiedzi na te głosy napisał do nas Jacek Pazgan, mieszkający przy ul. Podgórskiej. - Propozycja dla tych wszystkich, co sądzą, że wartość nieruchomości nie spada po wybudowaniu w pobliżu stacji bazowej telefonii komórkowej i mówią, że nie ma to wpływu na zdrowie. Przeniesiemy ją z ul. Podgórskiej na wasze podwórka. – czytamy w jego wiadomości.

- Będziecie postępowi, nowocześni i korzystajcie z najszybszego internetu. Tylko nie próbujcie zaspokoić swoich ambicji naszym kosztem. Proszę podawać adresy na lokalizację stacji bazowej Telkom przy waszych domach – dodaje.

Kilka dni temu przytaczaliśmy wypowiedzi pracowników biur nieruchomości w sprawie spadku ich wartości. Do artykułu dołączyliśmy sondę. Co możemy z niej wywnioskować?

60 proc. osób zrezygnuje z kupna domu jeśli w pobliżu będzie maszt 5G. 32 proc. twierdzi, że nie wpłynie to na transakcję, a 8 proc. zażąda obniżenia ceny. Użytkownicy biorący udział w sondzie są zatem w większości nastawieni negatywnie do budowy tego typu wież. Dyskusja zatem nie ustaje… ([email protected], fot.: Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu