Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
11/03/2024 - 18:55

Serducho pełne niespodzianek. Dzieci znajdą tam coś co pozwoli zapomnieć o bólu i medycznych zabiegach [ZDJĘCIA]

W tym ogromnym serduchu zwieńczonym dużą koroną jest coś, co chorym dzieciom przebywającym na oddziale chirurgii dziecięcej Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu pozwoli choć na moment zapomnieć o tym, że są w zupełnie im nieznanym miejscu. Pozwoli zapomnieć o bólu i medycznych zabiegach.

Serducho z niespodziankami

To wielkie serducho kryje w sobie piękne książeczki do czytania oraz kolorowanki. To serducho to nic innego jak biblioteczka z fajnymi niespodziankami dla pacjentów sądeckiej chirurgii dziecięcej.

Tę biblioteczkę dla małych pacjentów sądeckiego szpitala postawiła Fundacja Martel.

- Jako fundacja postawiliśmy już ponad 20 takich biblioteczek – mówi przedstawicielka Fundacji Martel. - Ideą akcji jest promowanie czytelnictwa. Jednak zależy nam przede wszystkim na tym, by mali pacjenci mogli choć na chwile oderwać swe myśli od szarej rzeczywistości oddziału szpitalnego, bólu związanego z zabiegami oraz żmudnych badań i smutku wynikającego z odizolowania od znanej i bezpiecznej rzeczywistości. 

Książeczki i coś jeszcze

Książki i kolorowanki są dostarczane do biblioteczek regularnie. W ogromnym serduchu nigdy ich nie zabraknie.

- Dzięki pomocy lokalnej firmy Huzar oraz Biznes Misji, możemy darować małym pacjentom, choć odrobine szczęścia. Książki i kolorowanki są całkowicie darmowe i mogą z nich korzystać wszystkie dzieci przebywające w szpitalu. Po powrocie do domu, będą one przypominać najmłodszym, jak duży strach przezwyciężyli i będą stanowić dowód na to, że w życiu mogą wygrać niejedną walkę – dodaje nasza rozmówczyni.

([email protected], fot. Fundacja Martel), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Serducho pełne niespodzianek. Dzieci znajdą tam coś co pozwoli zapomnieć o bólu i medycznych zabiegach
W tym ogromnym serduchu zwieńczonym dużą koroną jest coś, co chorym dzieciom przebywającym na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu pozwoli choć na moment zapomnieć o tym, że są w zupełnie im nieznanym miejscu. Pozwoli zapomnieć o bólu i medycznych zabiegach.


Dziękujemy za przesłanie błędu