11/03/2017 - 18:05

Sandecja – Zagłębie Sosnowiec. Pogrom na Kilińskiego!

MKS Sandecja Nowy Sącz rozgromiła na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec aż 5:0! Znakomity mecz zagrał m.in. Wojciech Trochim, który zaliczył dwa trafienia oraz asystę.

Biało-czarni imponują formą. Ogólnopolskie media typują nawet Sandecję na drużynę, która uzyska awans do Ekstraklasy. W pierwszym meczu rundy wiosennej biało-czarni rozgromili Pogoń Siedlce aż 4:0, a hat-trickiem popisał się pomocnik Maciej Małkowski. Wynik ustalił Bartłomiej Dudzic.

Zobacz: Sandecja gromi Pogoń. Trzy bramki Małkowskiego [zdjęcia]

Dziś od 17.45 Sandecja grała w Nowym Sączu mecz z Zagłębiem Sosnowiec (mecz można było oglądać na kanale Polsat Sport). Po 45 minutach było 2:0 dla gospodarzy. Pierwszy gol padł w 16 minucie, kiedy Wojciech Trochim wykorzystał błąd obrony Zagłębia, a gola zdobył Mateusz Wdowiak.

Druga bramka padła w doliczonym czasie gry. Rzut karny po faulu na Wdowiaku na bramkę zamienił Maciej Małkowski.

Druga połowa to już koncertowa gra Sandecji. W 47 minucie strzelił kapitan biało-czarnych Dawid Szufryn, a asystował mu z rzutu rożnego Trochim. Na następnego gola trzeba było czekać ponad 20 minut. Strzelił Wojciech Trochim, który dwie minuty później dobił gospodarzy i ustanowił wynik na 5:0.