Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
07/06/2018 - 12:15

Samolot awaryjnie lądował na autostradzie A4. Sceny jak z sensacyjnego filmu

Prawdziwe chwile grozy musieli przeżyć kierowcy autostrady A4, kiedy na jednym z pasów zaczęła lądować awionetka. Sceny jak z filmu akcji rozegrały się na wysokości miejscowości Trzebowniska w województwie podkarpackim. To prawdziwy cud, że nikt nie został ranny.

Awionetka lądowała awaryjnie na A4 tuż po godzinie siódmej rano. Wszystko wydarzyło się na 576. kilometrze autostrady w kierunku Korczowej, w sąsiedztwie lotniska Rzeszów-Jasionka.

Czytaj też Kierowcy w szoku. Po drodze biegał wielbłąd [FILM]

Tuż po godzinie 7 strażacy otrzymali zgłoszenie, że pomiędzy węzłami Rzeszów-Północ a Rzeszów-Wschód wylądował dwuosobowy ultralekki samolot sportowy. Awionetką podróżowały dwie osoby, pilot z pasażerem - wyjaśnił w rozmowie z TVN24 Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

- Nikomu nic się nie stało, samolot nie uderzył w inne auta. Według ustaleń służb nie doszło do wycieku paliwa ani uszkodzenia awionetki. Przed godziną 10 awionetka za zgodą Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych została odholowana, a ruch prawym pasem autostrady został przywrócony.

[email protected] fot. Twitter, Facebook 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Tak głosowało troje spośród siedmiu kandydatów w wyborach prezydenta Nowego Sącza:


Dziękujemy za przesłanie błędu