Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
08/12/2023 - 15:25

Sądeczanin wszedł do Sejmu i zupełnie zszokował posłów. Nagle zaczęli krzyczeć

Wszedł na salę plenarną i… wywołał zdumienie. Posłowie zaczęli krzyczeć, a marszałek pytał kim jest. Bardzo głośno zrobiło się o tajemniczym “lobbyście”, który pojawił się w czwartek w Sejmie. Okazuje się, że za całym zamieszaniem stoi sądeczanin.

Tajemniczy "lobbysta" w Sejmie

Posiedzenia Sejmu X kadencji śledzi mnóstwo osób. Transmisje obrad biją prawdziwe rekordy. Na sali plenarnej dzieje się zwykle bardzo dużo. Nie inaczej było również w czwartek.

Tym razem bardzo duże emocje wywołała niespodziewana wizyta. W pewnym momencie wśród posłów pojawił się tajemniczy gość. Jego obecność wywołała zdziwienie również u marszałka Sejmu Szymona Hołowni, który dopytywał czy jest parlamentarzystą. Kiedy się okazało, że nie, opuścił salę. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaczęli jednak wówczas krzyczeć “lobbysta”.

Chwilę później Marek Gosek, poseł PiS-u mówił z mównicy, że jest on zarejestrowany jako lobbysta. Hołownia odpowiedział, że odpowiednie działania podejmuje już w tej sprawie straż marszałkowska.

Okazało się, że tajemniczym gościem był Marek Wójcik z Nowego Sącza. Co robił na sali plenarnej? Jak wyjaśnił w rozmowie z Wirtualną Polską znalazł się tam przypadkowo, bo chciał sobie skrócić drogę na ul. Górnośląską. Przyznał, że to jego wina i sam skontaktował się z komendantem straży marszałkowskiej żeby wszystko wyjaśnić. Jednocześnie dodał, że nie jest żadnym lobbystą i nie figuruje w rejestrze, a w sejmie pracuje w różnych komisjach.

Kim jest Marek Wójcik?

Wójcik jest postacią znaną wśród polskich samorządowców. Był koordynatorem i realizatorem wielu projektów z zakresu administracji publicznej, gospodarki, przedsiębiorczości, finansów publicznych oraz infrastruktury technicznej i społecznej. 

W przeszłości sprawował również funkcję wiceministra w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji kierowanym przez Andrzeja Halickiego z Platformy Obywatelskiej. Więcej o jego nominacji pisaliśmy TUTAJ.

Dodatkowo, Wójcik jest częścią sądeckich organizacji - Stowarzyszenia Demokracja i Gospodarka oraz Fundacji Chrobrego. Do rady tej drugiej należy również m.in. Patryk Wicher - obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości. ([email protected], fot.: Sejm/ screen YouTube, MK - ikona , źródło: Wirtualna Polska)Dziękujemy za przesłanie błędu