Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
29/10/2023 - 13:30

Sądeczanie wybierają. Kto cieszy się największą sympatią w Radzie Miasta?

Dobiega końca ponad pięcioletnia kadencja władz samorządowych. Wkrótce ponownie udamy się do urn, by wybrać swoich przedstawicieli do Rady Miasta. Kto spośród obecnych radnych Nowego Sącza cieszy się największym uznaniem mieszkańców? Oto wyniki naszej sondy, ale głosowanie wciąż trwa. W poniedziałek 30 października mamy już ponad 600 oddanych głosów.

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami

Chociaż kurz po wyborach parlamentarnych jeszcze nie opadł, to wielkimi krokami zbliża się kolejne głosowanie. Odbędzie się na wiosnę, co oznacza, że trwająca kadencja jest rekordowo długa. Potrwa łącznie aż pięć i pół roku. 

Dokładnej daty wyborów jeszcze nie znamy, ale poszczególne partie z pewnością zwierają już szyki. Przypomnijmy, że wybierać będziemy prezydentów/burmistrzów/wójtów oraz radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Zapowiada się elektryzująca walka o władzę.

Najlepsi radni Nowego Sącza

W Nowym Sączu mamy 23 radnych. Obecnie tworzą cztery kluby: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Nowosądecka Ludomira Handzla, Koalicja Obywatelska i Łączy Nas Nowy Sącz. Jedna osoba jest niezrzeszona.

Kilka dni temu zapytaliśmy w sondzie, kto jest najlepszym radnym. Jak wyglądały  wyniki w niedzielę (29 października)? Głosujący w zdecydowanej większości wskazali na Michała Kądziołkę. Przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwość zdobył aż 64 proc. głosów. Tym samym na razie wygrywa z gigantyczną przewagą. 

Dwucyfrowy wynik uzyskał jeszcze Wojciech Piech (13 proc.). Trzecie miejsce zajął natomiast Józef Hojnor (4 proc.). Łącznie, według stanu na niedzielę, zostało oddanych ponad 450 głosów. Głosowanie i pełne wyniki znajdują się TUTAJ.

Czy wyniki naszej sondy znajdą potwierdzenie podczas wyborów? Dowiemy się już wiosną. Za kilka miesięcy kampania samorządowa ruszy pełną parą. A głosowanie w naszej sondzie wciąż trwa. Raz na tydzień będziemy podawali jej wyniki. ([email protected], fot.: IM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu