Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
24/11/2022 - 19:50

Sądeckie „Jojko” pod okiem kamer monitoringu. Nie wszyscy będą zadowoleni

Nie będą zadowoleni ci, którzy lubią zbierać się na popularnym tzw. „Jojku” czyli parkingu przy Al. Piłsudskiego w Nowym Sączu. Jest to jedno z miejsc, które zostanie objęte miejskim monitoringiem. Wielu mieszkańców powie nareszcie. To miejsce, ale nie tylko. Które miejsca znajdą się jeszcze w oku miejskiego Wielkiego Brata?

Właśnie miasto rozstrzygnęło ogłoszony przetarg na rozbudowę miejskiego monitoringu. Po otwarciu złożonych ofert okazało się, że w przetargu wystartowały dwie specjalistyczne firmy, które chciały instalować kamery. Jedna była to firma z Nowego Sącza, druga firma z Łącka. Ostatecznie przetarg wygrała firma: VIP SECURITY-SYSTEM Sp. z o.o. z Łącka.

Zadanie związane z poszerzeniem miejskiego monitoringu zrealizuje za 59 901,00 zł (brutto).

Miejski monitoring w Nowym Sączu zostanie rozbudowany o trzy kolejne miejsca. Gdzie specjalistyczne kamery zostaną zainstalowane?

Jak dowiedział się Sądeczanin w trzech miejscach: na popularnym „Jojku”.

Dla niewtajemniczonych – Jojko, to w żargonie fanów tuningu parking przy Al. Piłsudskiego, zaraz obok pumptracku w Nowym Sączu.

To tu nocami zbierają się ci, którzy chcą się pochwalić swoimi podrasowanymi autami, drifterzy i ich znajomi. Wieczorami ryk silników i dźwięk palonych tu gum niesie się przez osiedle Wojska Polskiego aż na Gorzków. Szczególnie w weekend. Trudno zliczyć ile razy mieszkańcy obu osiedli prosili nas o interwencję w tej sprawie.

Czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu