Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
05/09/2017 - 12:00

Sądecki Disco Polo Folk Festival za 300 tysięcy z Budżetu Obywatelskiego – kupujecie ten pomysł?

Już wiadomo, jakie projekty powalczą w tym roku o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza 2018. O 300 tysięcy starać się będą sądeczanie, którzy chcą zorganizować w Nowym Sączu Sądecki Disco Polo Folk Festiwal.

- Z Sącza wyjść możesz, ale Sącz nie pozwoli ci wyjść. A przynajmniej nie od razu ;) Jeśli chcecie, żeby w Nowym Sączu zagrał pewnego pięknego dnia Akcent Polska z Zenkiem Martyniukiem albo Piękni i Młodzi albo Bayer Full, wspierani przez inne gwiazdy, to zagłosujcie w nowosądeckim Budżecie Obywatelskim na rok 2018 na projekt I Sądecki Disco Polo Folk Festival. Mamy nadzieję, że wygra głosowanie i przeistoczy się w cykliczną imprezę! :) - tak Bartłomiej Orzeł, znany sądeczanom z aktywności w Sądeckim Alarmie Smogowym reklamuje na Facebooku jeden z projektów, na który można glosować w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego Nowego Sącza.

Zobacz też: Nowy Sącz: Budżet Obywatelski – maksymalnie 400 tysięcy do wzięcia

A jak brzmi opis projektu na oficjalnej, miejskiej stronie BO?

- Projekt zakłada organizację dwudniowego festiwalu muzycznego tzw. pierwszego Sądeckiego Disco Polo Folk Festiwal (jeden dzień przeznaczony na zespoły folklorystyczne i promocję kultury lachowskiej, a drugi dzień na festiwal disco-polo z gwiazdami tego typu gatunku muzyki. Gwiazdą wieczoru miałby zostać Zenon Martyniuk (jeśli nie będzie to możliwe zespoły rezerwowe to: Piękni i Młodzi i Bayer-Full lub inne). Dodatkowo na festiwalu miałaby wystąpić lokalna gwiazda tego typu muzyki - Kordian (opcja rezerwowa - Magik Band lub inne) oraz 2-3 młode zespoły wyłonione w ramach castingu.

Pomysłodawcy argumentują, że festiwal nie tylko urozmaici ofertę kulturalną miasta, ale może stać się jego wizytówką na podobieństwo choćby pikniku Country w Mrągowie. Co najważniejsze, projekt może ściągnąć wielu turystów.

Gdzie miałby zostać zrealizowany? W grę wchodzi Sądecki Rynek, Park Strzelecki albo inna zaproponowana przez miasto lokalizacja.

Zobacz też: Budżet Obywatelski Nowego Sącza: ewolucja po błędach. Jutro, czyli 4 maja rusza nabór projektów

Koszt? Około 350 tysięcy złotych.

To jeden z niewielu projektów, które nie dotyczą budowy infrastruktury.

O kolejnych projektach napiszemy już jutro.

ES [email protected] Fot.: Facebook Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)