Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
28/07/2018 - 09:45

Sądeccy policjanci świętowali 99 rocznicę powstania polskiej policji

Nie brakowało gratulacji i podziękowań pod adresem sądeckich policjantów. Aż stu czterdziestu dziewięciu funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze, posłowie i samorządowcy.

W czwartek 26 lipca sądeccy policjanci uczcili dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę powstania polskiej policji. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztofowi Pobucie przez dowódcę uroczystości kom. Tomasza Fortunę. Następnie funkcjonariusze uroczyście wprowadzili sztandar Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Komendant Jarosław Tokarczyk przywitał wszystkich zgromadzonych gości i podziękował za obecność na tej jakże ważnej uroczystości.

– Często słyszę podziękowania i przyjmuję słowa pochwały za waszą służbę i pracę.  Jeszcze raz bardzo dziękuję! Życzę Wam bezpiecznej służby i pracy oraz wszelkiej pomyślności, a także satysfakcji z wypełnianych obowiązków - mówił insp. Jarosław Tokarczyk.  – Serdeczne życzenia proszę przekazać waszym rodzinom, które często muszą wykazać się dużą wyrozumiałością bo wasza służba niejednokrotnie nie ma ram czasowych.

Święto policji było świetną okazją do wręczenia awansów. Na wyższe stopnie służbowe zostało mianowanych stu czterdziestu dziewięciu funkcjonariuszy. Awanse otrzymało stu  dziewięciu policjantów komendy miejskiej oraz czterdziestu z jednostek podległych komendzie. Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znalazł się Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu Jarosław Tokarczyk, który awansował na stopień inspektora.

- Wielu z awansowanych policjantów służąc na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego na Sądecczyźnie, wykazało się dużym zaangażowaniem, poświęceniem i odwagą. Oddało tej pracy serce, a służba przyniosła im satysfakcję i uznanie w oczach lokalnych społeczności. Na ten szacunek starali się zasłużyć swoją pracą, kształtując wizerunek formacji i czując dumę z tego, że tworzą policję – wyjaśnia asp. szt. Barbara Leśniak.

Za zasługi na rzecz honorowego krwiodawstwa, insp. Jarosław Tokarczyk oraz  asp. Tomasz Strojny, który jest prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi przy KMP w Nowym Sączu zostali wyróżnieni przez Polski Czerwony Krzyż i otrzymali trofeum oraz statuetkę. Odznaczony został również zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, ktory za zasługi dla policji otrzymał brązowy medal.

– To wyróżnienie to dla mnie wielki zaszczyt i powód do satysfakcji, ale również oznaka bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządem miasta Nowego Sącza, a sądecką policją – mówił Wojciech Piech, składając funkcjonariuszom życzenia zdrowia i satysfakcji z pełnienia zaszczytnej funkcji.

W podziękowaniu za ofiarną służbę dla wyróżniających się funkcjonariuszy i pracowników sądeckiej policji, starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał funkcjonariuszom Złote i Srebrne Jabłka.

Na koniec uroczystości głos zabrał nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, który pogratulował i podziękował awansowanym policjantom za służbę, która przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku policji wśród ludzi i wzrostu zaufania do tej formacji oraz jej funkcjonariuszy.

– O sądeckiej policji można mówić tylko pozytywnie. Codzienne efekty pracy sądeckiej policji są bardzo dobre. Wasza praca wpływa wprost na wynik całego garnizonu małopolskiego -  podsumował nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

Opr. [email protected], fot.  KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci świętowali 99 rocznicę powstania polskiej policji
Nie brakowało gratulacji i podziękowań pod adresem sądeckich policjantów. Aż stu czterdziestu dziewięciu funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze, posłowie i samorządowcy.


Dziękujemy za przesłanie błędu