Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
09/10/2020 - 16:00

Sądeccy lekarze przyczynili się do śmierci pacjenta? Jest akt oskarżenia

Prokurator zarzuca dwóm lekarzom sądeckiego szpitala, że zaniechali dalszej obserwacji pacjenta, nie wykonali niezbędnych badań specjalistycznych i wypisali go ze szpitala. Medycy będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im nawet pięć lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm lekarzom sądeckiego szpitala. Jak informuje prokurator Leszek Karp, chodzi o lekarza prowadzącego i lekarza kierującego jednym z oddziałów w Specjalistycznym Szpitalu w Nowym Sączu.

Zobacz też Sądecki szpital zawiesił planowane zabiegi i stworzył drugi oddział COVID

Prokuratura zarzuca im narażenie pacjenta znajdującego się pod ich opieką medyczną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Według prokuratora, oskarżeni lekarze mieli zaniechać dalszej obserwacji szpitalnej pacjenta, nie wykonali niezbędnych badań specjalistycznych i wypisali go ze szpitala.

Jak udało nam się dowiedzieć, pacjent po wypisaniu ze szpitalu zmarł, ale biegły sądowy orzekł, że zachowanie lekarzy nie miało na to wpływu. Prokuratura nie chce ujawniać na jakim oddziale leczył się zmarły pacjent.  

Lekarze będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. (RG, Fot. Ilustracyjna)


Dziękujemy za przesłanie błędu