Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
12/11/2018 - 20:45

Sądeccy hodowcy gołębi pocztowych świętowali okrągły jubileusz [ZDJĘCIA]

Dla wielu osób hodowla gołębi pocztowych jest największą pasją w ich życiu. Zapalonych hodowców nie zraża nawet to, że niejednokrotnie do gołębnika muszą dojeżdżać. O każdej porze roku doglądają swoich skrzydlatych podopiecznych przynajmniej raz dziennie. Hodowcy znają każdego gołębia po imieniu. Czekają, dotąd, aż każdy z nich wróci do gołębnika z codziennego oblotu. W Nowym Sączu i regionie nie brakuje też takich pasjonatów.

W ubiegłym tygodniu hodowcy świętowali jubileusz 40-lecia Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręg Nowy Sącz. Uroczystość odbyła się w jednej z sądeckich restauracji.

Uczestniczyło w niej wielu członków Związku nie tylko z Nowego Sącza, ale także z innych miast. Między innymi z Limanowej, Gorlic, Rabki, Krakowa, Nowego Targu i Zakopanego, a także wielu zaproszonych gości.

Nie mogło na tej uroczystości zabraknąć też Mieczysława Gwiżdża, wieloletniego radnego Rady Miasta. Mieczysław Gwiżdż był prezesem Okręgu w latach 1999 - 2006. Obecnie prezesem Związku jest Jan Węgrzyn.

Władze miasta na tej uroczystości reprezentował Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza. Z okazji jubileuszu złożył on hodowcom gratulacje.

- Jubileusz ten przypada w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę - mówił zastępca prezydenta. - Zawsze w dniu jubileuszu sięgamy pamięcią wstecz, wracamy do doświadczeń z przeszłości, do ludzi, których już nie ma pośród nas, rekonstruujemy to wszystko, co poza nami. Widzimy te 40 lat rozwijania Państwa pasji, jaką jest ten sport.

- Gratuluję zaangażowania, z jakim go rozwijacie oraz budujecie wielką rodzinę hodowców i hodowczyń gołębi pocztowych. Dziękuję za sukcesy, którymi promujecie Nowy Sącz i ziemię sądecką, to zasługa nie do przecenienia - podkreślił Wojciech Piech.

Wiceprezydent Piech na ręce prezesa Jana Węgrzyna przekazał pamiątkowy obraz Wacława Jagielskiego.

Mieczysław Gwiżdż zaznaczył, że obecny prezes Związku Jan Węgrzyn znakomicie prowadzi Okręg, o którym słychać nie tylko w kraju, ale także poza granicami Polski.

- Życzę, by hodowcy z Nowego Sącza znów znaleźli się na najbliższej Olimpiadzie - podkreślił Mieczysław Gwiżdż. 

Podczas uroczystości zasłużeni hodowcy zostali uhonorowani odznaczeniami.

Opr. IM, źródło i fot. UM w Nowym Sączu

Sądeccy hodowcy gołębi pocztowych świetują jubielusz
Dla wielu osób hodowla gołębi pocztowych jest największą pasją w ich życiu. Zapalonych hodowców nie zraża nawet to, że niejednokrotnie do gołębnika muszą dojeżdżać. O każdej porze roku doglądają swoich skrzydlatych podopiecznych przynajmniej raz dziennie.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)