Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
02/01/2021 - 00:15

Sąd skazał zakonnika na dwa i pół roku więzienia. Duchowny molestował chłopców

Sąd Rejonowy w Gorlicach skazał na dwa i pół roku więzienia zakonnika ojca Jarosława O. Duchowny był oskarżony o molestowanie trzech nieletnich chłopców. Wyrok nie jest prawomocny.

31 grudnia w Sądzie Rejonowym w Gorlicach odbyła się rozprawa przeciwko zakonnikowi z powiatu gorlickiego - ojcu Jarosławowi O. Według śledczych duchowny molestował trzech chłopców.

Tak jak już informowaliśmy kilka miesięcy temu, Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu postawiła duchownemu aż trzy zarzuty. Według śledczych, kapłan miał przemocą doprowadzić do gwałtu jedną z pokrzywdzonych osób. W stosunku do swojej drugiej ofiary miał wykorzystać zależność jaka występuje między kapłanem i lektorem i doprowadzić do obcowania płciowego. Oba powyższe przestępstwa zostały popełnione w październiku 2009 roku.

Zobacz też Zakonnik oskarżony o molestowanie. Miał skrzywdzić aż trzy osoby

Z kolei trzecie przestępstwo, którego miał dopuścić się zakonnik, polegało na wykorzystaniu bezradności osoby pokrzywdzonej, która była pod wpływem alkoholu i doprowadzeniu jej do „poddania się innej czynności seksualnej”. Do tego przestępstwa miało dojść w lutym 2012 roku.

Sąd skazał zakonnika na dwa i pół roku więzienia. Duchowny otrzymał również dożywotni zakaz wykonywania jakiejkolwiek pracy związanej z edukacją, wychowywaniem i opieką nad dziećmi. Ponadto przez siedem lat nie będzie mógł zbliżać się do swoich ofiar. Wyrok nie jest prawomocny. Jak podaje portal gorlice24, podczas rozprawy w sądzie nie było ani oskarżonego, ani jego obrońców.

Przestępstwa popełnione przez zakonnika ojca Jarosława O. wyszły na jaw podczas postępowania prowadzonego przeciwko innemu kapłanowi, który również jest oskarżony o molestowanie ministrantów i lektorów. Jego proces toczy się w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu. ([email protected] Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu