Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
14/04/2021 - 19:40

Sącz: w punkcie szczepień masowych ma być szczepionych 450 osób dziennie

Nowy Sącz jest przygotowany na to, aby zacząć szczepienia powszechne. Miasto wskazało już lokalizację punktu szczepień. Ma on się mieścić w dużej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 21.

Czytaj także: Nowy Sącz: tu urządzają punkt masowych szczepień. Trwają przygotowania

Jak zapewnił dzisiaj prezydent Ludomir Handzel miasto jest przygotowane na to, aby rozpocząć akcję powszechnych szczepień.

Powszechny punkt szczepień ma znajdować się w Szkole Podstawowej nr 21 na osiedlu Wojska Polskiego.

- Chcemy uruchomić cztery zespoły – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza.  – Dziennie można będzie zaszczepić nawet do 450 osób. Mam nadzieje, że wskazana przez nas lokalizacja zostanie zaakceptowana przez Sanepid i Narodowy Fundusz Zdrowia oraz przez wojewodę małopolskiego. Mamy też nadzieję, że będziemy codziennie dysponowali odpowiednią ilością dawek szczepionki.

Nowy Sącz od 25 kwietnia mógłby już przystąpić do szczepień. Miasto, w związku z tworzeniem powszechnego punktu szczepień zakupiło niezbędne butle tlenowe, lodówki do przetrzymywania szczepionkowych preparatów oraz leżanki.

Konieczne było też doprowadzenie do tego punktu światłowodu. Musi być bowiem zapewnione szybkie łącze internetowe, by mieć połączenie z systemem obsługującym Narodowy Program Szczepień.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020