Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
02/03/2018 - 15:20

Są rozbieżności w sprawie stadionu. Kibice szukali wyjaśnień w Sądeckiej Infrastrukturze Miejskiej

Przedstawiciele kibiców Sandecji po wczorajszym oficjalnym ogłoszeniu przetargu spotkali się dzisiaj z Markiem Oleniaczem, prezesem spółki Sądecka Infrastruktura Miejska.

- Na wstępie rozmowy przedstawiliśmy nasze wątpliwości dotyczące rozbieżności między informacjami uzyskanymi od prezydenta Nowaka, a przekazem który ukazał się w rozmaitych relacjach medialnych po ogłoszeniu przetargu. Przypominamy, iż w rozmowie z prezydentem miasta uzyskaliśmy jednoznaczne zapewnienie, iż stadion przy ulicy Kilińskiego budowany będzie całościowo, a jego pojemność osiągnie ok 8000 miejsc. Z informacji które pojawiły się na briefingu prasowym SIM oraz które uzyskaliśmy dzisiaj wynika, iż nie ma na to gwarancji - powiedział Radosław Stawiarz, wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Sandecji.

Zobacz: Marek Oleniacz zapewnia, że miasto chce stadionu na 8200 miejsc

Jest szansa na pojemność 8200, ale jest spore ryzyko, że taki obiekt nie powstanie - Inwestor, czyli miasto Nowy Sącz, dążyło będzie do wykonania obiektu sportowego w oczekiwanym przez nas kształcie, cała dokumentacja projektowa oraz koncepcja rzeczywiście opiewała będzie na ustalone z nami ilości, ale zakładana dwuetapowość inwestycji nie daje gwarancji, iż projekt zostanie zrealizowany w kształcie i formie która by nas satysfakcjonowała. W opinii pana Oleniacza wszystko zależy od kosztorysu inwestycji. Jeżeli ten uwzględniający 4 trybuny zmieści się w zakładanym budżecie, nic nie stanie na przeszkodzie jego realizacji - dodał.

- Obawy wzbudza fakt, iż brana jest pod uwagę budowa stadionu z tylko dwoma trybunami, spełniającego tylko i wyłącznie minimalne wymogi PZPN co do gry w Ekstraklasie. Stałoby się tak wtedy, gdyby miasto nie było w stanie sfinansować drugiego etapu budowy. Wyrażamy swoje niezadowolenie z faktu, iż podczas spotkania z panem prezydentem nie było mowy o takim planie, wręcz przeciwnie, otwarcie zapewniono nas iż stadion zbudowany będzie z 4 trybunami i stanowił będzie jedną zwarta bryłę - argumentował Stawiarz.

Zobacz: Przetarg na projekt stadionu Sandecji ogłoszony. Co dalej?

Stowarzyszenie liczy, że uda się osiągnąć cel. - Stoimy na stanowisku, iż trzeba zrobić wszystko by przekonać osoby odpowiedzialne za podjęcie tej kluczowej decyzji do wyboru opcji z czterema trybunami. Na chwilę obecną żadne decyzje nie zapadły i nie zapadną na pewno przed rozstrzygnięciem przetargu - podkreślił.

- Reasumując, na chwilę obecną nie mamy żadnej gwarancji iż postulaty o które walczymy zostaną spełnione. Z drugiej strony nie usłyszeliśmy też niczego co mogłoby sprawić iż straciliśmy wiarę w końcowy sukces. Zawiedzeni natomiast jesteśmy faktem iż wersje pana Nowaka oraz pana Oleniacza nie są do końca spójne. Sytuacja jest trudna bo tak naprawdę nie wiele już od nas zależy. Jedynym małym pozytywem jest dla nas to, iż otrzymaliśmy informację, że dzięki naszym naciskom opcja budowy całego stadionu jest w ogóle brana pod uwagę. Nie tracimy nadziei, nie składamy broni – podsumował wiceprezes stowarzyszenia.

MŚ ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020