Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
26/02/2018 - 10:00

Są jak certyfikat jakości i mocy ducha. Plebiscytowa drużyna Sadeczanina Roku 2017

Wygrał tylko jeden z nich, ale w tym plebiscycie nie było przegranych. Wszyscy byli najlepszymi z najlepszych. - Jesteśmy ludźmi wyjątkowymi na Sądecczyźnie, a wasze życiorysy staniowią dla innych wzór do naśladowania - w tej ocenie całej szesnastoosobowej plebiscytowej drużyny Sądeczanina Roku zgadzali się wszyscy bez wyjątku.

- Są nadzwyczajni i nietuzinkowi, tak o laureatach tegorocznego plebiscytu na Sądeczanina Roku mówił gospodarz dzisiejszej gali Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin.

Czytaj też Sądeczanin Roku 2017. "To się w pale nie mieści. Ksiądz wygrał plebiscyt z Miss piękności"

- Taki plebiscyt sprawia, że odkrywamy ludzi absolutnie niezwykłych, z różnych środowisk i zawodów, którzy stają się naszymi bohaterami i wzorami godnymi do naśladowania. To także dowód na to, że Sądecczyzna jest skarbnicą najlepszych z najlepszych - podkreślał Berdychowski. 

Podczas gali można było usłyszeć o życiowych dokonaniach całej plebiscytowej szesnastki.  Każdy  z tych życiorysów, krótszych i dłuższych był naprawdę imponujący.

- Wysłuchałem opowieści o każdym z uczestników plebiscytu z ogromną uwagą. Jesteście ludźmi wyjątkowymi - mówił obecny podczas gali wiceminister  finansów  Wiesław Janczyk, który podkreślał ogromną wartość organizowanego przez Fundację Sadecką od kilkunastu lat przedsięwzięcia.

Czytaj też Ks. Józef Babicz: Niech śmierć zastanie mnie przy sadzeniu kapusty

- To pozwala przyjrzeć się sądeczanom co roku i dostrzec ludzi wyjątkowych, których choć tak różnych w swoich dokonaniach, łączy to, że wyrastają z lachowskiej rzeczywistości. Jesteście jak certyfikat jakości, mocy i swobody ducha, z którą utożsamiani są ludzie z naszego regionu w całej Polsce.

Gratulacje plebiscytowej drużynie składała pochodząca z naszego regionu wiceminister zdrowia Józefa Szczurek, która w sposób szczególny podnosiła zasługi dyrektora krynickiego szpitala Sławomira Kmaka.

- Po raz pierwszy zostaje doceniony w służbie zdrowia  ktoś, z drugiego planu. Ktoś, kto tworzy plany i strategie. Dyrektorowi Kmakowi  należą się wielkie podziękowania za to, co zrobił dla krynickiego szpitala.

Prawdziwą muzyczną ozdobą plebiscytowej gali, która ze swadą poprowadzili Monika Fikiel Szkarłat i prezes Fundacji Sądeckiej Jerzy Bochyński, był Big-band "Bassara Jazz Colective" .

Ze swoim mini recitalem wystąpili też dwaj wokaliści nominowani do tytułu Sądeczanina Roku, gwiazdor disci-polo Wacław Cieślik-Kordian i Michał Szczygieł, finalista programu The Voice of  Poland.

 jagienka.michalik@sadeczanin.info, Fot. Iga Michalec

Plebiscyt Sądeczanin Roku 2018
Plebiscyt Sądeczanin Roku 2018.


Dziękujemy za przesłanie błędu