Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
16/11/2020 - 15:30

Rytro: zobacz do kogo dzwonić jak śnieg odetnie dojazd

Gmina Rytro gotowa do zimy. Jest już podział na rewiry a władze podały właśnie numery kontaktowe do firm odpowiedzialnych za odśnieżanie poszczególnych dróg na terenie samorządu.

Rytro: zobacz do kogo dzwonić jak śnieg odetnie dojazd

W tym roku za odśnieżanie i zimowe utrzymanie dróg w gminie Rytro będą odpowiedzialne trzy podmioty – dwie miejscowe firmy: MJ-CARS oraz REB-SEB i spółka Usługi Budowlane Dariusz Miś z Łososiny Dolnej.

Zobacz też: „Weźcie się za ten bałagan!” Jak działa jedyna przychodnia w Rytrze?

Tradycyjnie teren samorządu został podzielony na osiem części przypisanych do konkretnego podmiotu. By usprawnić komunikację na linii – mieszkańcy – firma  ze wskazaniem numeru telefonu, pod który można dzwonić z interwencją czy wezwaniem. Szczegółowy wykaz do pobrania TUTAJ.

- Wykonawców zawsze wybieramy w przetargu. To pozwala na zachowanie przejrzystości procedur i ucina spekulacje typu: ten jest od nas, a ten nie. W tym roku do przetargu stanęły cztery firmy, z trzema podpiszemy umowy. Ceny są porównywalne do tych z ubiegłego sezonu – informuje wójt Jan Kotarba. – W zeszłą zimę utrzymanie dróg: odśnieżanie i zakup materiałów kosztowało nas około 150 tysięcy a teraz zarezerwowaliśmy na ten cel około 200 tysięcy złotych – podsumowuje. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)


Dziękujemy za przesłanie błędu