Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
10/09/2019 - 14:50

Ruszają remonty: zobacz na jakie drogi Łącko dostało pieniądze od rządu

Łącko to kolejna gmina z terenu Sądecczyzny, która otrzymała pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Co będą mieli z tego mieszkańcy? Mamy dobre wieści dla Zarzecza i Maszkowic. Niebawem rusza tu remont dróg. Koniec obu inwestycji jeszcze w tym roku.

Przebudowa drogi gminnej Zarzecze – Wyrobiska – Brzyna to pierwsza inwestycja, którą gmina zrealizuje dzięki zastrzykowi rządowych pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość inwestycji gmina szacuje na ok. 610 tys. zł a wspomniany „zastrzyk” to kwota ok. 366 tys. zł. Różnicę samorząd musi wyłożyć z własnego budżetu.

Drugie zadanie, na które Łącko dostało pieniądze w tegorocznym rozdaniu FDS to remont drogi Maszkowice – na Śliwowiec. W tym wypadku rządowa pomoc sięga ok. 227 tys. zł a realizacja przedsięwzięcia kosztować będzie ok. 378 tys. zł.  

Zobacz też: Łącko i Zabrzeż: nowe rondo i nowe korki. Wykonawca na placu budowy

A teraz informacje, które dla mieszkańców są najważniejsze. W pierwszym przypadku remontowany będzie odcinek drogi bezpośrednio na terenie miejscowości Zarzecze. Gmina dopina właśnie postępowanie przetargowe. Oferentów na realizację tego zadania było trzech a oferty opiewały na kwoty od ok. 603 tys. 300 zł do 570 tys. 400 zł. Zwycięzca przetargu firma KAM-BET z gminy Gródek nad Dunajcem musi zrealizować inwestycję jeszcze w tym roku, bo do 30 października 2019 roku.

Przejdźmy do Maszkowic. I tu przetarg już jest zamknięty a startowały w nim trzy firmy, który propozycje cenowe wahały się od ok. 281 tys. do niemal 310 tys. zł. Ostatecznie wykonawstwo zlecono firmie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe. Termin realizacji prac? 30 wrzesień 2019.

W podsumowaniu trzeba zaznaczyć, że gmina Łącko jest też w pełni „uzbrojona” do aplikowania o środki z FSD na 2020 rok. Gotowe są już projekty na dwa kolejne remonty dróg – Czarny Potok – Pod Szkołą i Szczereż – Olszanka. Inwestycje są szacowane kolejno na 628 i 794 tys. zł.

ES [email protected] Fot.: UG w ŁąckuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)