Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
27/02/2019 - 10:25

Rondo w Krościenku do poprawki. Nareszcie!

Rondo w Krościenku Nad Dunajcem już od momentu oddania do użytku budziło kontrowersje. Zarzuty dotyczyły jego przepustowości, szczególnie w okresie letnim i w czasie weekendów. Kilkukilometrowy korek powodował frustrację kierowców i ból głowy władz Szczawnicy.

Turyści wyjeżdżający z tego uzdrowiska musieli tracić czas, siedząc w samochodach i wlokąc się z prędkością kilku kilometrów na godzinę.

-Trudno mówić jeszcze o sukcesie - zastrzega burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda. - Obecnie zlecona jest dokumentacja techniczna oraz pozwolenie na przebudowę tego ronda, to co jest ważne to fakt, że uzyskano klauzulę natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny. Ale oczywiście ta dokumentacja techniczna musi być wykonana, województwo małopolskie musi przeznaczyć potrzebne środki na wykonanie tych prac, mam nadzieję, że te środki się znajdą.

Przebudowa ronda ma polegać na  wykonaniu prawo skrętu z kierunku Szczawnica - Nowy Sącz . Prawoskręt będzie mierzył 85 metrów długości 3,5 metra szerokości i będzie kosztował milion złotych. Prace mają ruszyć w 3 kwartale 2019 roku. (PG)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020