Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
19/06/2017 - 10:20

Rodziny bawiły się z Rysiem Berdysiem na festynie w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Występy zespołów ludowych i parafialnych, pokazy jazdy na motorach i kładach, malowanie twarzy i Ryś Berdyś. Takie atrakcje czekały na dzieci i rodziców, którzy postanowili spędzić niedzielne popołudnie (18 czerwca) na festynie w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu.

Festyn w parafii Ducha Świętego był organizowany już po raz dziewiętnasty. Zarówno na najmłodszych, jak i starszych czekało mnóstwo atrakcji.  Rodzinne imprezowanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 11. Goście bardzo licznie zgromadzili się na dziedzińcu Domu Zakonnego  Ojców Jezuitów, na którym odbywał się festyn.

Na początku na scenie pojawił się człowiek - orkiestra Bogdan Rachwał oraz zespół ludowy Małe Lachy. Następnie przed publicznością wystąpił jeszcze parafialny zespół Iskierki oraz Berio Band z Witowic.

Zobacz także: Tańce, śpiewy, przedstawienia i pokazy. Tak się bawili na pikniku rodzinnym w Białej Niżnej [ZDJĘCIA]

Dodatkową atrakcją były pokazy rękodzieła ludowego oraz loteria fantowa, w której głównymi nagrodami były rowery górskie, złota i srebrna biżuteria oraz sprzęt AGD. Jeden z rowerów ufundowanych przez radnego Grzegorza Fecko wygrał chłopiec, a nagrodę odebrał jego tata.  Goście mogli  skosztować wypieków domowej roboty. Na festynie nie mogło także zabraknąć motocyklistów z MOTOSącza.

 Dla najmłodszych główną atrakcją był Ryś Berdyś, który wraz ze swoją ekipą, promował Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju. Ryś Berdyś przygotował dla dzieci zawody biegowe, w których wzięło udział około 80 osób poniżej 18 roku życia. Wszyscy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami.  Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się także studio malowania twarzy.

O godz. 17 przed publicznością wystąpiła kapela „Kruca Banda”, która wszystkich poderwała do tańca.

Dochód z festynu został przeznaczony na cele charytatywne parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu

RG (r.gajewski@sądeczanin.info), Fot. PB

Rodziny bawiły się na festynie w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu
Występy zespołów ludowych i parafialnych, pokazy jazdy na motorach i kładach, malowanie twarzy i biegi z Rysiem Berdysiem. Takie atrakcje czekały na dzieci i rodziców, którzy postanowili spędzić niedzielne popołudnie na festynie w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020