Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
19/06/2021 - 19:05

Remont Nawojowskiej: miasto stać tylko na jedną ofertę

Po otwarciu ofert w przetargu na remont ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu okazało się, że z trzech złożonych ofert, miasto stać tylko na jedną. Na ostateczne decyzje trzeba jednak jeszcze zaczekać.

Remont Nawojowskiej: miasto stać tylko na jedną ofertę

Najdroższy z wykonawców – Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Machnik spółka z Krynicy-Zdroju – wycenił roboty na kwotę 27 921 000 zł. Druga pod względem ceny okazała się oferta Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego z Dębicy, która opiewała 26 486 426 zł. Najtańsza oferta została złożona przez spółkę ZBD z Nowego Sącza - 24 101 208 zł.

Co to znaczy w praktyce? W innych gminach Sądecczyzny z zainteresowaniem przetargami bywa różnie. Kilka tygodni temu na przykład w gminie Podegrodzie trzeba było unieważnić przetarg na projekt przebudowy drogi dojazdowej do Mrówki w Podrzeczu i na budowę nowego mostu w Naszacowicach. Ale jak ostatnio usłyszeliśmy od prezydenta Ludomira Handzla miasto takich problemów nie ma – na wszystkie przetargi spływa przynajmniej kilka ofert.

W przypadku Nawojowskiej jest tak samo, ale robi się mniej optymistycznie gdy popatrzymy na kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję – 24 994 377 zł. Tym samym choć oferty złożyły trzy spółki, to tylko jedna zmieściła się w szacunkach inwestora. Na ostateczną decyzję czy MZD ją wybierze trzeba jeszcze jednak zaczekać.

Przypomnijmy za to zakres prac. - W tym roku chcemy zrobić odcinek od ulicy Grodzkiej do ulicy przebudowywanej właśnie ulicy 29 Listopada. Wymieniona zostanie cała podbudowa drogi i nawierzchnia, będzie nowe, kompleksowe odwodnienie, bezpieczne skrzyżowania ze zjazdami, bezpieczne przejścia dla pieszych – wylicza prezydent Handzel.

Przy okazji – miasto ogłosiło też przetarg na remont tym razem lewego pasa Alei Piłsudskiego. Ma być to lustrzane odbicie prac prowadzonych w zeszłym roku, kiedy modernizowany był prawy pas. A oferty poznamy już 23 czerwca.   ([email protected] Fot.: MZD)Dziękujemy za przesłanie błędu