Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
16/04/2018 - 18:40

Rekord pobity. Organizatorzy akcji Pola Nadziei zszokowani

Jest to absolutny rekord w piętnastoletniej historii organizowania kwesty Pola Nadziei w Nowym Sączu i regionie. W tym roku w puszkach kwestujących wolontariuszy znalazło się ponad 70 tysięcy złotych.

Dyrektor Sądeckiego Hospicjum Mieczysław Kaczwiński jest totalnie, ale bardzo mile zaskoczony.

- Takiego dobrego wyniku nie spodziewaliśmy się – mówi Mieczysław Kaczwiński. – Po przeliczeniu w banku okazało się, że w puszkach wolontariuszy znalazło się 70 627,97 złotych. Nie jest to jeszcze kwota ostateczna, bo akcja Pola Nadziei będzie odbywać się jeszcze w szkołach podstawowych nr 11 i nr 18 w Nowym Sączu. W tą niedzielę wolontariusze z charakterystycznymi puszkami stać będą też przed kościołem w parafii pw. Jana Pawła II w Nowym Sączu

Zobacz także: Żonkile furtką do rozbudowy Sądeckiego Hospicjum. Pola Nadziei zakwitły [ZDJĘCIA]

Tegorocznej akcji „Pola Nadziei” przyświecało hasło „Jesteśmy sobie potrzebni!”. Wczoraj pieniądze na rozbudowę sądeckiego hospicjum zbierało ponad 100 wolontariuszy oraz ich opiekunów przed kościołami w Nowym i Starym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Piątkowej, Wielogłowach, Nawojowej oraz przy kaplicy na Falkowej w Nowym Sączu. Kwestowali słuchacze szkół średnich, harcerze, przedstawiciele Zarządu Osiedla Dąbrówka oraz TKKF w Nowym Sączu, wolontariusze ze Stowarzyszenia Tradycja i Przyszłość, jak również członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”.

W ubiegłym roku zebrano prawie 56 tysięcy złotych.

- Wszystkim wspaniałym darczyńcom orz wolontariuszom, a także innym osobom angażującym się w tę akcję, z całego serca dziękuję w imieniu osób przebywających w Sądeckim Hospicjum. W tym roku zbieraliśmy fundusze na rozbudowę hospicjum – dodaje Mieczysław Kaczwiński.

Budowa nowego skrzydła, które będzie się łączyło z budynkiem Sądeckiego Hospicjum ma ruszyć jeszcze w tym roku. Placówka ta działa od 2012 roku. W hospicjum świadczona jest bezpłatna opieka medyczna, pielęgnacyjna, duchowa, psychologiczna oraz fizjoterapeutyczna.

[email protected], Fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)